Jinými slovy běžecký závod na deset kilometrů, který vede půvabným prostředím zdejších lesů. Pořadatelé oblíbeného klání, jehož popularita raketově roste, připravili i letos několik novinek a stejně jako vloni pomohou dobré věci.

„Posledního ročníku se zúčastnilo více než 260 dospělých závodníků a očekáváme, že letos by mohlo být účastníků ještě víc," uvedl jeden z pořadatelů, Zbyněk Zelený.

Závod, který je součástí Chotěbořského běžeckého poháru a byl webem www.rozbehnito.cz zařazen mezi sedm nejlepších prázdninových akcí v České republice, i pro letošní ročník spojil své síly s neziskovou organizací Fokus Vysočina, která pomáhá duševně nemocným i jinak handicapovaným lidem. „Za každého startujícího přispějeme Fokusu 20 korunami na jeho činnost. Zvláštní prémii pak i letos vypsal městys Havlíčkova Borová. Za každou vteřinu o kterou bude překonán dosavadní ženský rekord trati (ten činí 40:57 minut pozn.aut.) přispěje Fokusu další stokorunou. Je to tedy šance pro špičkově běžkyně, aby svým výkonem přispěli na dobrou věc," řekl Zelený.

Vítězka ženské kategorie navíc obdrží zvláštní cenu – hodnotné dílo od grafika a malíře Filipa T.A.K.

„Novinkou pak bude také možnost tejpování zdarma po dobu registrace závodu, malé překvapení bude připraveno také pro ty běžce, kteří se zúčastnili všech pěti ročníků klání. A každý, kdo se přihlásí do 10. července v našem registračním formuláři si také může tipnout, kolik dospělých se letos postaví na borovském náměstí ke startu. Ten, kdo bude svým tipem nejblíže realitě, od nás dostane také malé překvapení," doplnil Zbyněk Zelený.

Samozřejmostí budou i závody pro děti, které se uskuteční před hlavním startem a bohaté občerstvení. Ti, kdo se do 10. července přihlásí na www.borovska10.cz mají podle pořadatelů nárok na běžecké tričko, jméno vytištěné na startovním čísle a pamětní medaili. Přihlásit se však bude možné také přímo na místě.