„Respektujeme to, že Dukla je favoritem soutěže. Stav 1:1 je pro nás solidním vkladem do dalšího průběhu série. V sobotu jsme ji zdolali po výborném výkonu, bohužel v neděli jsme selhali v koncovce,“ vysvětluje trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Ve druhém utkání se jeho svěřenci až příliš trápili v zakončení. „Projevilo se specifikum play-off, kdy už jsme možná mysleli na třetí zápas a viděli se v Praze. Přišlo mi, jako bychom se báli vyhrát a volili jsme až příliš složité varianty,“ všiml si kouč Sokola, kterému v neděli citelně chyběl zraněný Živojinovič.

„Marko má zkušenosti a bylo znát, že nám v důležitých chvílích výrazně chyběl. Doufám, že už se dá zdravotně do pořádku a bude k dispozici.“

Čtvrtfinále nyní pokračuje dvěma duely, opět v sobotu a v neděli, na palubovce Dukly. Pokud by byl stav i po nich nerozhodný, série by se vrátila k rozhodujícímu utkání opět na Vysočinu.

„Je to pro oba dva týmy otevřené, drobnou výhodu má nyní díky domácímu prostředí určitě Dukla. Soustředíme se nyní především na třetí zápas, přesvědčili jsme se, že se i s takovým soupeřem dá hrát,“ dodal Pavel Hladík.

Volejbalisté Žďáru zakončili sezonu 2018/19 vítězně. Na prvenství v soutěži to ale nestačilo, skončili těsně druzí.
Podhrázký: Stříbro je úspěch