HIPPOS ŽĎÁR B – FBC Č. KRUMLOV 5:4

Skóre se měnilo už ve třetí minutě, kdy gólman Krumlova vyrazil střelu P. Tlustoše přímo na hokejku F. Dvořákovi. Ten vyslal nahození zpět na branku Jihočechů a překvapený brankář už nestačil reagovat. Na tuto branku hned v zápětí navázal opět P. Tlustoš, kterému výborně přihrál Sobotka do ideální střelecké pozice. Poté se ovšem prosadili i hosté, když využili skrumáže před gólmanem Mifkou. Z podobné situace na druhé straně vytěžil vzápětí třetí branku Hipposu M. Tlustoš.

Od té doby však žďárští hráči přestali úplně běhat, naše nedokázali na soupeřově polovině udržet balonek a Krumlov vyrážel do rychlých brejků. Ze dvou podobných akcí vyrovnal. Ve druhé třetině se Krumlov ujal vedení.

O vyrovnání se postaral opět M. Tlustoš. V poslední minutě utkání vybojovali žďárští hráči další standardní situaci z výhodné pozice, před kterou nařídil kapitán Tlustoš time-out na taktickou poradu.

Následovalo odvolání brankáře Mifky z branky a rozehrávka signálu s převahou jednoho muže na hřišti. Rychlá rozehrávka na střelce P. Tlustoše se nepovedla, ale k odraženému balonku se dostal Karásek, který přízemní střelou překvapil všechny a zajistil Hipposu vítězství.

Branky Žďáru: M. Tlustoš 2, F. Dvořák, P. Tlustoš, Karásek, asistence: Sobotka, P. Tlustoš. Vyloučení 2:1. Třetiny: 3:3, 0:1, 2:0.

HIPPOS ŽĎÁR B – SK JEMOBU 5:5

Souboj dvou prvních týmů tabulky nezačal pro Žďárské příliš dobře. Borci z JeMoBu vstoupili do utkání ve velkém stylu a po několika nebezpečných střelách se ujali vedení. Navíc za minutu přidali druhou branku.

První gólový úspěch domácích připravil T. Dvořák, který svým typickým způsobem dopíchl poskakující balonek za brankovou čáru. Hipposu se však nepodařilo udržet slibný výsledek dlouho. Za dvě minuty po Dvořákově snížení si opět JeMoBu vypracovalo dostatečný dvoubrankový náskok. Ještě před druhou sirénou opět zafungovala spolupráce Sobotky a P. Tlustoše, když druhý jmenovaný po několika neúspěšných pokusech protrhl střeleckou smůlu z tohoto utkání.

Start do poslední části se ale žďárským hráčům nepovedl. Dvě špatné rozehrávky, ze kterých florbalisté soupeře získali snadno balonek a z nabízených šancí využili maximum. Euforii JeMoBu pokazil Vábek, kterému Karásek připravil na křídle střeleckou pozici.

Snížení přišlo pozdě. Až 22 vteřin před koncem. Poté Hipposu opět vyšla standardní situace při hře bez brankáře. Po tvrdé střele dorazil M. Tlustoš balonek za bezmocného gólmana soupeře. Do konce zápasu chyběly tři vteřiny, které domácí už v klidu ubránili.

Branky Žďáru: P. Tlustoš 2, T. Dvořák, Vábek, M. Tlustoš, asistence: Karásek 2, Sobotka. Bez vyloučení. Třetiny: 0:2, 2:1, 3:2.

Jiří Tlustý