O den později se ale družina kolem Jaroslava Sedláka o body připravit nenechala a na Sokole Pražském zvítězila v 6. kole rozdílem třídy.

„Pomýšleli jsme na dvě výhry, ale zápas v Bohnicích nám vůbec nevyšel. Příliš jsme toho nepředvedli a nefungovala nám ani tradičně dobrá obrana. Druhý zápas byl zcela o něčem jiném,“ okomentoval dvě rozdílné utkání trenér Sedlák.

BOHNICE – BK ŽĎÁR N. S. 77:64

Neporažený Žďár si jel do pražských Bohnic pro páté vítězství. Domácí nastoupili bez svého nejlepšího střelce a jediná kormidelnice ve II. lize měla k dispozici jen tři hráče na střídání. Vše tedy papírově hovořilo pro borce z Vysočiny.

Úvod utkání vyšel lépe Bohnicím, které vedli 7:1. Jejich náskok dlouhého trvání neměl a na konci první desetiminutovky byl stav 20:18. Ve druhé části se obě obrany staly neprostupnými a povolily každé straně jen osm bodů.

Nízké skóre začalo narůstat hned po přestávce. Žďár dokázal na útočné polovině pravidelně bodovat z pod koše, ale chyby v defenzivě a časté fauly držely bojovnou domácí osmici na dostřel.

Do 32. minuty byl k vidění naprosto vyrovnaný duel (51:55). V tuto chvíli začalo vrcholit domácí nasazení a neskutečná vůle po premiérové výhře. Následná šňůra 14:2 toho byla jasným důkazem. Hosté se za celý zápas nemohli opřít o střelbu mimo vymezené území, čehož Pražané využili k ucpání tohoto prostoru. Nájezdy pod koš, tak končily stejně bezradně, jako střelba z tříbodové vzdálenosti. Závěrečná snaha spojená s fauly přišla zcela vniveč a jen zvýraznila konečný odstup.

„Střetnutí se nám vůbec nevydařilo. Nepozornost, individuální chyby, špatná střelba z dálky a nulový útočný doskok nás stál lepší výsledek. Navíc jsme v závěru nesmyslně komentovali některé sporné verdikty rozhodčích, což nám k ničemu nepomohlo,“ viděl důvody první porážky Sedlák.

Sestava a body: Bubák 19, Ondráček 12, Rosecký 9, Petroš 7, Veselý 6, Diviš 6, Vencálek 3, Zezula 2, Králíček, Malec, Nekovář, Šafránek. Fauly: 21:30. Trestné hody: 44/26 – 25/17. Trojky: 5:1. Čtvrtiny: 20:18, 8:8, 20:23, 29:15. Poločas: 28:26.

SOKOL PRAŽSKÝ B – BK ŽĎÁR N. S. 60:89

Druhé pražské představení se odvíjelo podle zcela jiných not. Nováček soutěže budil svými parametry respekt, ale podle jeho dosavadních výsledků bylo zřejmé, že není proč panikařit.

Sokol od začátku zápasu využíval svoje vysoké hráče k clonám na středního rozehrávače a následné hře jeden na jednoho. Než si hostující obrana zvykla na řešení těchto dvojiček, měl robustní domácí pivot Zavadil na svém kontě dvanáct bodů ze sedmnácti celého týmu a rezerva Sokola vedla v 6. minutě 17:12. I Žďár měl svoje dva tradiční střelce Roseckého s Bubákem a ti zaveleli k obratu na 23:26.

Druhá část se nesla v obdobném duchu. Defenziva BK si ale pomalu začala zvykat na stereotypní hru domácích, a tak body přibývaly hlavně z trestných hodů. Žďár řešil většinu svých signálů nájezdy proti dvoumetrovým pivotům a ti na ně nestačili reagovat jinak, než fauly. Hosté se tak doslova proházeli z jediné basketbalové standardní situace do vedení 43:39.

Ve druhém poločase se na domácích košíkářích začala projevovat rostoucí únava. Jejich podkošová zbraň se postupně vytrácela z palubovky a skóre narůstalo ve žďárský prospěch. Třetí čtvrtina skončila jasnou záležitostí 7:21 pro Sedlákovy koně.

Sokol Pražský se ještě zmohl na snížení (55:69), ale závěrečných šest minut „projel“ 5:20.„Porážka z Bohnic mě po dnešním výkonu mrzí dvojnásob. Zahrát jako dnes, nemohli jsme tam prohrát. Kluci bojovali, výrazně zlepšili útočný doskok a dařilo se jim trestat fauly,“ narážel Sedlák na třicet proměněných trestných hodů.

V tabulce se jeho výběr s pěti výhrami a jednou porážkou dělí o první místo s Mladou Boleslaví, Jičínem a Jihlavou.

Sestava a body: Bubák 30, Rosecký 17, Vencálek 8, Ondráček 7, Veselý 7, Zezula 7, Nekovář 5, Diviš 4, Malec 4, Petroš, Šafránek. Fauly: 31:23. Trestné hody: 23/13 – 39/30. Trojky: 3:3. Čtvrtiny: 23:26, 16:16, 7:21, 14:26. Poločas: 60:89.
Další výsledky - 5. kolo: Hradec Králové B – Nymburk B 75:68, Tesla Pardubice – Poděbrady 70:73, Sokol Pražský B – BC Vysočina 60:72, Mladá Boleslav – Chrudim 85:69. Jičín – Svitavy B nehlášeno.6. kolo: Hradec Králové B – Poděbrady 70:64, Bohnice – BC Vysočina 72:80, Jičín – Chrudim 78:82, Mladá Boleslav – Svitavy B 107:54, Tesla Pardubice – Nymburk B nehlášeno.