Jeho místo pro sezonu 2012/2013 zastoupil Ladislav Šidlo, ten vedl hned tři družstva. Po ročním působení u druholigových mužů, kteří po velmi solidně rozehraném jaru postupně dojeli na bídnou fyzičku a skončili pouhé dva body od sestupu, říká: „Práce s mládeží je zkrátka někde jinde."

Jak hodnotíte sezonu, ve které jste skončili na sedmém místě?

Nebyla podle mých ani klubových představ. Měli jsme navíc.

Přitom vstupy do podzimu i do jara vám vyšly. Začala se poté projevovat špatná fyzická připravenost hráčů nebo byly vaše výsledky dané vylosováním?

Něco se vždy v přípravě natrénovalo, ale přes sezonu jeden trénink týdně zkrátka nestačil. V závěru sezony nás doběhlo tréninkové manko. Bez fyzičky jsme prohrávali i se slabšími soupeři. Poraženi jsme odešli z posledních pěti zápasů, konec jsme prostě nezvládli. Do toho se přidalo pár zranění, vše se nabalovalo. V závěru jsme vůbec nebyli kompletní. Přitom páté místo bylo snadno dosažitelné.

Jaká byla úroveň letošní druholigové soutěže?

Asi šla trochu dolů. První čtyři mančafty byly někde jinde, až na Havlíčkův Brod byl zbytek pole hrozně vyrovnaný. Řeknu to takhle, když loni postupovalo Nové Veselí, mělo to mnohem těžší než letos Bohunice.

V květnu už jste museli vážně sledovat i výsledky ostatních družstev. Skončili jste dva body od sestupu.

Dlouho jsme měli nahráno, ale pojišťující výsledek nepřicházel. Přišlo mi, že blízkost sestupu hráčům došla až po sezoně.

Vraťme se ještě do minulosti. V září jste se po náhlém odchodu trenéra Vlastimila Vaverky dostal do pozice kouče mužů tak trochu z nutnosti. Jak dnes vzpomínáte na váš druholigový debut?

Bylo to zajímavé. (smích) Velká zkušenost, protože jsem přišel až po přípravě, což mi výrazně ztížilo práci. Prakticky nic zásadního se změnit nedalo, jen jsem pokračoval v nastolené práci.

Teď byste na kvalitní přípravu před nadcházející sezonou čas měl. Budete pokračovat?

To se pletete. Trénuji ještě béčko a mladší dorostence. Spíš bych z časových důvodů řekl, že u áčka nezůstanu. Vše budeme teprve řešit.

Jak už jste zmínil, trénoval jste i mladší dorostence. Ti vám svým vítězstvím ve II. lize asi udělali velkou radost, že?

Přesně tak. Dala se dohromady výborná parta kluků, kteří na sobě chtěli pracovat. Celkově práce s mládeží je zkrátka někde jinde, než s hotovými kluky. Sezona se nám vydařila a postup do I. ligy byl jen třešničkou na dortu.

Budete ji hrát?

Momentálně to řešíme. Bohužel nemáme takovou hráčskou návaznost jako jiné kluby. Záleželo by i na financích. Nicméně to vypadá, že zůstaneme ve druhé lize. Z týmu totiž odchází do starší kategorie dva klíčoví hráči Jan Lečbych a třetí nejlepší střelec ligy David Pavliš. Oba během roku hostovali v Novém Veselí. Věřím, že tam budou pokračovat i nadále. Oba by měli zároveň začít pravidelně nastupovat za naše muže.