„Pak už prostor nebude, až vyloženě před závodem. Bude to zkouška aklimatizace, jestli potřebujeme o den, dva víc. Důležité bude potkat se s tratí, okouknout tréninkové podmínky… Taky aby člověk věděl, kde bude bydlet, jestli v olympijské vesnici nebo raději v hotelu," vysvětlil hlavní důvody cesty olympijský vítěz z Londýna 2012.

Motivaci uspět má stále obrovskou, přestože už v kariéře vyhrál, co mohl, včetně zlata z nejdůležitějších akcí jako jsou právě olympiáda a mistrovství světa.

„Není těžké se motivovat. Mě to pořád baví. Předešlé sezony nebyly zcela stoprocentní, splnil jsem si nějaké cíle. Některé mohly být i lepší, takže motivace je pořád," ujistil Kulhavý.

„Kdybych pořád vyhrával pět let v kuse, bylo by to jiné, ale na olympiádu se motivace hledá sama, je to jednou za čtyři roky. Od Londýna už uplynula spousta času, těším se. A mistrovství světa doma je extra motivace, rád bych ještě jeden dres mistra světa získal."

Pro připomenutí: Mistrovství světa se pojede příští rok v Novém Městě na Moravě. „Pro české závodníky to bude výjimečný rok. Je super, že je to naplánované tak, že se mistrovství světa pojede před olympiádou, navíc relativně dlouho," pochvaloval si Kulhavý.

Nervozita s ním zatím necloumá, na to je devět měsíců před domácím závodem příliš brzy. „Až se bude blížit, tak budu nervózní. Každopádně atmosféru v Novém Městě si vždy všichni pochvalují. Absalon i Schurter se vždycky těší, a když se s nimi bavím, tak netají, že je to jejich oblíbený závod," připomněl Kulhavý pocity bikerských es.

Model na příští sezonu má z 90 procent hotový, otevřený zůstává její začátek a možná účast na náročném etapovém závodu dvojic Cape Epic v Jihoafrické republice, kde už dvakrát vyhrál. Vždy s parťákem Christophem Sauserem.

„Ten však skončil, musel bych si zvykat na jiného člověka a zřejmě bychom nejeli na vítězství, což pak postrádá smysl. I v souvislosti s tím, co všechno ten závod obnáší. Taky jsem měl po návratu žaludeční problémy, z nichž jsem se dostával měsíc. Jediné pozitivní je, že je to osm dnů tréninku v technice. Ale teď vážně nevím, jestli tam pojedu," uzavřel Kulhavý.