Zkompletovala tak v sezoně svou medailovou sbírku ze sprintu, neboť tuto trať v Oberhofu vyhrála a v Östersundu byla druhá. Vybojovala pátou individuální medaili sezony a osmou v kariéře. Společně se štafetami má v tomto ročníku už deset cenných kovů, za život pak osmnáct ve Světovém poháru.

Přitom hned první ránu, stejně jako při páteční štafetě, na položce vleže pokazila. "Jsem spokojená, ale musím říct, že mě mrzí ta první rána, protože byla lehce uspěchaná. Úplně jsem se nesoustředila a co mám informace, byla i hodně těsná," hodnotila Vítková po závodu.

Pak ale už všechny terče vyčistila, i díky rychlému běhu se dostala na pódium a vytvořila si výbornou výchozí pozici do nedělního stíhacího závodu.

Další česká biatlonistka Gabriela Soukalová vybílila prvních pět terčů a z prvního stavu odjížděla dokonce před Vítkovou. I "stojka" zprvu vypadala dobře, ale poslední ránu Soukalová podržela, chybovala a zvedla smutně oči vzhůru. Přišla tak při svém pomalejším běhu o šanci na desítku a obsadila nakonec dvacáté místo.

"Ta poslední rána mě mrzí, ale předvedla jsem to, na co mám. Víc po sobě chtít asi nemůžu. Ve třetím kole jsem toho už měla dost," řekla v cíli Soukalová.

Eva Puskarčíková byla třiadvacátá, Jitka Landová čtyřiačtyřicátá a Barbora Tomešová osmačtyřicátá. Všechny tak postoupily do nedělní stíhačky.