Pro české fanoušky bude mít letošní sezona výraznější podtext, seriál Světového poháru totiž zavítá i do tuzemska. V Novém Městě na Moravě si nejlepší biatlonisté na světě dají dostaveníčko 10. 15. ledna.

„Po mistrovství světa v Ruhpoldingu to bude druhý vrchol sezony. My se ale na Nové Město speciálně připravovat nebudeme, přece jen světový šampionát zůstává pro nás jasnou prioritou,“ tvrdil už před startem trenér mužů Ondřej Rybář.

Právě na jeho ekipu se bude upírat zrak fandů, zejména potom na dlouholetou jedničku Michala Šlesingra. Osmadvacetiletý biatlonista se už před časem zabydlel ve světové špičce, loni, navzdory slabší střelbě, skončil v hodnocení Světového poháru na devátém místě.

Sportovní redakce Deníku se ku příležitosti návratu velkého biatlonu do Čech rozhodla vydat prosincový seriál článků, které se budou týkat historie biatlonu jako takového i jeho nástupu do Nového Města na Moravě.

Vždyť za necelých patnáct měsíců bude středisko na Vysočině pořadatelem jedné z největších sportovních událostí v Česku, mistrovství světa v biatlonu.

Kromě mladé historie dnes zřejmě nejpopulárnějšího lyžařského sportu budete moci nahlédnout pod pokličku dění v Novém Městě na Moravě, budete se moci seznámit s výstavbou areálu a nebude chybět ani exkurz mezi největší hvězdy biatlonu.

Již zítra můžete s Deníkem zavzpomínat na okamžik, kdy bylo rozhodnuto o přidělení MS v roce 2013 a tím o potvrzení konání SP v nadcházejícím roce.