Byla to ale zastávka velmi vydařená, podle ohlasů zúčastněných Nové Město na Moravě coby pořadatel druhé nejvýznamnější biatlonové akce roku obstálo na výbornou.

„Jsem přesvědčený, že Nové Město svou roli zvládne. Získá zkušenosti, které využije za rok při pořádání Světového poháru. A při něm další zkušenosti, které bude potřebovat při organizaci mistrovství světa,“ řekl ještě před zahájením prezident IBU (Mezinárodní biatlonová unie) Andres Besseberg.

V hierarchii důležitosti kroků na biatlonový Olymp tedy přibyl další. „Tahle akce byla dobře zorganizovaná, přinesla krásné závody, bezchybnou práci místních lidí. Nashledanou, Nové Město, příští rok se sejdeme v Kontiolahti,“ řekl při závěrečné ceremonii viceprezident IBU Sergej Kuščenko.„Teď už záleží jen na vás, jak se budete v biatlonu etablovat v dalších letech,“ dodal.

A slovo díků přišlo i z tábora závodníků, od mistrů světa. „Prosím, vyřiďte to. Za německý tým chci poděkovat organizátorům za perfektní závody,“ vzkázal na poslední tiskové konferenci Benedikt Doll, který se podílel na očekávaném německém štafetovém zlatu.

„Hezky se to poslouchá, ale to je diplomacie. Pro nás teď začíná práce, velká práce s mnoha závazky,“ za pořadatelský tým reagoval Jiří Hamza.