Pořadatelé očekávají, že osm soutěžních dnů navštíví okolo 150 000 diváků. Největší zájem v předprodeji vstupenek je hned o první soutěžní den, kdy bude 7. února na programu závod smíšených štafet.

„Právě v tomto závodě máme vzhledem k síle našich biatlonistů medailovou naději. Na tribuny zbývala dnes ráno pouze tisícovka vstupenek. Nejlepší propagaci nám udělali naši závodníci svými dobrými výsledky. To je lepší reklama než stovka bilboardů," zdůraznil předseda organizačního výboru Jiří Hamza.

„V tomto týdnu dostaly všechny zahraniční týmy možnost testovat tratě a lyže. Nabídku zatím už v minulém týdnu využili Američané. Na úspěchu pilně pracuje německý servisní tým, který pečlivě testuje novoměstské podmínky. Ohlásili se ještě Rakušané, zatím však nedorazili. Většina servisních pracovníků si vyzkoušela podmínky i v minulém roce při Světovém poháru," dodal ředitel závodů Vlastimil Jakeš.

Už v minulém týdnu pořadatelé rozvezli na tratě zbývající technický sníh. Minimální vrstva je půl metru, na nových úsecích je až 75 cm sněhu. Části tratě jsou rozšířeny pro pojízdné kamery nebo skútry s kameramanem.