Letní mistrovství světa se vrací na Vysočinu po třech letech. V srpnu 2018 čeští reprezentanti dominovali. Napříč čtyřmi kategoriemi získali třináct medailí.

PROGRAM MS
Čtvrtek 26.8., supersprint
13:05 – juniorky, kvalifikace
14:35 – juniorky, finále
15:50 – junioři, kvalifikace
17:25 – junioři, finále
Pátek 27. 8., supersprint
13:05 – ženy, kvalifikace
14:35 – ženy, finále
15:50 – muži, kvalifikace
17:25 – muži, finále
Sobota 28. 8., sprint
10:15 – juniorky
12:00 – junioři
15:45 – ženy
17:45 – muži
Neděle 29. 8., stíhací závod
11:15 – juniorky
13:15 – junioři
15:30 – ženy
17:15 – muži

V letošním roce se do Nového Města sjede více než pětadvacet reprezentací včetně domácího týmu. Ten by se měl představit v kompletním složení. „Žádná očekávání ohledně medailových ambicí nemáme,“ tvrdí šéf českého svazu Jiří Hamza. „Věřím, že kluci a holky prokážou, že jejich výkonnost je vzhledem k olympijské zimě na dobré cestě. A hlavně si přeji, aby zůstali zdraví a mohli dále kvalitně trénovat.”

Otázka zdraví a protiepidemických opatření je alfou a omegou sportovních akcí současnosti. Jako rajská hudba proto zní všem příznivcům biatlonu zpráva, že budou moci být přítomni všem dvanácti medailovým závodům. „Před třemi lety fanoušci vytvořili na letní závody nebývalou atmosféru. Proto jsme se rozhodli i letos ponechat vstup zdarma. Tento krok zároveň vnímáme i jako poděkování fanouškům, kteří nás podrželi v posledních dvou letech, když si v drtivé většině ponechali lístky na Světový pohár v Novém Městě. Moc se těším, že si zase užijeme závody společně,“ přidal další radostnou novinu Hamza.

„Účast fanoušků nechává Mezinárodní biatlonová unie zcela na nás,“ dodává ředitel závodů Vlastimil Jakeš s tím, že během šampionátu budou platit veškerá současná vládní nařízení.

Znamená to, že fanoušci se budou při vstupu do areálu prokazovat buď negativními testy, laboratorním potvrzením o prodělané nemoci nebo certifikátem o absolvovaném očkování. „O návrat diváků moc stojíme, jejich energii už všichni potřebujeme. Současně je ale prosíme, aby nařízení respektovali. Jsme v tom všichni společně,” poslal fanouškům vzkaz Hamza.