Úvodní úsek tradičně obstarali běžci. Ti startovali na náměstí v Lienzu v nadmořské výšce 670 metrů a poté okusili brutální výběh na vrcholek hory Kühboden Törl (2441 m. n. m.), kde předali štafetu paragladistovi, který po mezipřistání na Moosalmu a půlkilometrovém výběhu po sjezdovce znovu letěl. Po přistání na fotbalovém hřišti v Leisachu na stadionu v nadmořské výšce 710 metrů se vydal na předposlední úsek kajakář, jenž po skoku ze sedmi metrové rampy sjel pětikilometrový slalom na divoké vodě do Lienzu. Finišmany štafet byli bikeři. Nejdříve se museli vyškrábat na 2057 metrů vysokou horu Hochstainkreuz, poté následoval ostrý sjezd po sjezdovce Moosalm, na jejíž části v zimě probíhá Světový pohár sjezdařů a kvapem do cíle.

Letošní ročník s hrdostí podstoupilo 121 týmů. Dres Techniky Brno Extreme oblékl novoměstský trenér biatlonu Jiří Žák, jenž chtěl minimálně obhájit loňské páté místo. „Každý závod může vyhrát jen jeden, ale na Dolomitenmannu je v sobotu večer na náměstí v Lienzu vyhlašováno na pódiu prvních pět týmů, a tak jsme na start nastupovali s cílem být večer na pódiu," přál si před svým prvním úsekem. A pódium si opravdu užil. Společně s Italem Fultererem a dvojicí Čechů Srbecký, Šáfránek dokončil Dolomitenmanna na fantastické čtvrté pozici. „Loňské umístění jsme vylepšili o jednu příčku, takže jsme byli velmi spokojeni," hřálo Jiřího Žáka u srdce.

Vítězi mezi amatérskými týmy byl český tým KIA Motors, mezi profesionály vyhrálo mezinárodní uskupení Kleine Zeitung powered by Paneco.