Třetí novoměstské setkání si nenechalo ujít 57 atletů. V hlavní kategorii na běžce čekal desetikilometrový výběh z Vysočina areny na Harusův kopec se součtem převýšení 700 metrů. Závod doprovázený slunečným počasím vyhrál hlavní pořadatel a trenér novoměstských biatlonistů Jiří Žák startující v barvách Techniky Brno Extreme. „Závod jsem pořádal, byl jsem zdravý, tak jsem vyběhl s klukama," smál se v cíli spokojený vítěz. „Že vyhraji, jsem nečekal, vždyť už nejsem nejmladší. Moc jsem navíc netrénoval, protože ještě minulý týden byl na tratích v Novém Městě sníh. Běhal jsem proto jen na asfaltu," doplnil.

Na stříbrný stupínek vystoupal vrchlabský Vlastimil Vlegl, třetí doběhl Martin Vacek z Icarexu Česká Třebová. Mezi ženami byla nejrychlejší Kamila Gregorová ze Salomon Teamu před Ivou Milesovou z PSK Olymp Praha a Janou Pechkovou z Maratonstavu Úpice.

Právě do podkrkonošské Úpice nyní směřuje Žák svou hlavní pozornost. „Za měsíc se tam koná veteránské mistrovství Evropy v silničních bězích. Rád bych na něm startoval jak na 10 kilometrů, tak v půlmaratonu," dodal nejrychlejší muž Arko-Trophy.