SOKOL BEDŘICHOV – PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 4:6

Proti kompletní bedřichovské sestavě se museli žďárští nohejbalisté obejít bez zkušených matadorů Pavla Neumanna a Richarda Fajmona. Předpoklad velice vyrovnaného utkání se naplňoval od samotného začátku.

Úvodním deblům kralovaly elitní páry obou týmů. V tom prvním porazili bedřichovský Löffler s Poulem ml. žďárské duo Vrabec – Srba. Ve druhém naopak Hron s Krátkým pokořili domácího Honsárka s Poulem st.

Stejná situace se opakovala i v trojicích, kde oba soupeři dokázali vybojovat jedno dílčí vítězství. Z pohledu hostů nejprve podlehla trojice Sobotka, Paul a Srba se střídajícím Davidem Nejedlým, aby jejich zaváhání napravili Hron, Krátký a Vrabec. Ti dokázali srazit do kolen bedřichovské trio posledním možným míčem v rozhodujícím třetím setu. Stav na ukazateli skóre byl vyrovnaný 2:2.

Na řadu přišly třetí dvojice a singl. Obě disciplíny jsou v letošní sezoně velkou oporou žďárských barev. A to se také potvrdilo. Sobotka s Paulem ve třetí dvojici dokázali třísetovou přestřelku přetavit ve vítězství. Poté Hron doslova vymazal mladšího z domácí dvojice Poulů v utkání singlu. Nohejbalisté PKS okna se v tuto chvíli dostali do celkového vedení 2:4, ale bohužel ne na dlouho. Sokol kontroval v následujích odvetách trojic, v nichž pro sebe dokázal urvat dva body.

Rozuzlení tohoto vyrovnaného nohejbalového dramatu musely přinést až poslední dva duely dne - odvety dvojic. V tom prvním se střetly nejlepší debly obou mužstev, za Žďár Hron s Krátkým, za Bedřichov Löffler s Poulem ml. Souboj mládí a dravosti, proti zkušenosti a přehledu jihlavských třicátníků, ale tentokrát vítězný prapor pozvedli mladíci ze Žďáru. Se svým soupeřem se vůbec nemazlili a doslova ho smetli z kurtu, když oba sety získali naprosto jednoznačným poměrem.

Domácí se spoléhali na poslední dvojice, kde věřili ve vítězství a celkovou remízu. Jenže proti byl Srbův točený servis do plotu, se kterým si starší z Poulů nebyl schopen poradit. Vrabec se Srbou tak jednoznačně porazili své protivníky jejich vlastními zbraněmi.

„S výsledkem jsem samozřejmě nadmíru spokojen, porazili jsme konkurenta v boji o první dvě příčky. Musím pochválit celý tým za velice bojovný a zodpovědný výkon, přesto bych chtěl vyzvednout výkon Karla Hrona v singlu a všechny čtyři aktéry posledních dvou deblů, kteří hráli naprosto fantasticky. Naším problémem zůstává hra trojic, ale v pozměněných sestavách vidím herní posun. Doufám jen, že se to projeví i výsledkově v příštím domácím zápase s Přerovem,“ přeje si trenér Milan Pivnička.

Další výsledky 10. kola: Modřice B – Třebíč 6:1, Prostějov – Kroměříž 2:6, Přerov – Vsetín B 6:2.

JIŘÍ BUBÁK