BCS HUSOVICE - ŽĎÁR N. S. B 49:72

Střelecká nemohoucnost z úvodu (v 11. min. 5:25) poznamenala výkon domácích v průběhu celého zápasu a rozhodla o jeho výsledku. Žďárská rezerva hrála maximálně kolektivně, dokázala využívat rychlosti mladých i zkušenosti starších hráčů a zužitkovat nabídnuté střelecké pozice. Stínem na pohodlném vítězství bylo zranění Tomáše Tyla.

Body: Nekovář 23, Homolka 12, Tyl 8, Ondra, R. Kalců a Diviš 6, Hedvičák a Kazda 4, Havlík 3. Čtvrtiny: 5:20, 13:11, 10:19, 21:22.

VUT BRNO - ŽĎÁR N. S. B 65:62

K nedělnímu utkání odjížděli žďárští hráči velmi sebevědomě. Měli k tomu také důvod, jako nováček soutěže v pěti zápasech ještě neprohráli a soupeř v sobotu dostal výprask o 36 bodů. Žďáru se ale od začátku nedařilo, nemohl se prosadit přes zónovou obranu domácích, doplácel na časté a velmi zbytečné ztráty, které vycházeli ze zbrklého zakončení a nízkého procenta střelby.

I přesto ještě dvě minuty před koncem hosté drželi náskok o 7 bodů. Pak ale následovaly některé sporné verdikty rozhodčích, nad kterými se mladí hráči nedokázali povznést a na hřišti se už nenašel nikdo, kdo by bojovně hrající vysokoškoláky porazil.

Čtvrtiny: 14:19, 14:11, 14:11, 23:21. Další podrobnosti nehlášeny