TJ SOKOL SDS EXMOST MODŘICE B - PKS OKNA ŽĎÁR N. S. 6:3

Deštivé sobotní počasí a podmáčený kurt donutilo aktéry tohoto utkání odehrát ho v hale a jak se později ukázalo, byla to velká výhoda domácího celku.

V první dvojici nastoupil za žďárské barvy Fajmon s Vrabcem a první set jednoznačně prohráli. V setu druhém ale zabrali a dotáhli ho do vítězného konce, stejně jako zkrácený třetí set. Tím posunuli celek PKS okna do celkového vedení 0:1.

„Bohužel už v následujícím utkání druhých dvojic jsme vedení ztratili po nevýrazném herním projevu dvojice Sobotka, Neumann. Domácí s přehledem tuto dvojici vyhráli a tím srovnali na 1:1 na zápasy,“ popisuje průběh utkání žďárský kouč Milan Pivnička.

Následovaly zápasy trojic, v té první se za Žďár představil Staněk, Hron a Krátký se střídajícím Sobotkou. V prvním setu byla hra vyrovnaná a stav dospěl až na 9:9, takže rozhodoval až poslední možný míč, ale pro sebe ho urvali nohejbalisté Modřic. V setu druhém už hosté nekladli odpor a prohráli jednoznačně 10:4. Domácí se tedy dostali do celkového vedení 2:1.

S tím se nechtěla smířit druhá žďárská trojka Vrabec, Fajmon a Neumann, první set sice jednoznačně prohrála, ale ten druhý i třetí přehrála soupeře ve všech směrech. Stav se tedy srovnal na celkových 2:2 a následoval zápas třetích dvojic.

Žďárští junioři Hron s Krátkým v ní podali velice přesvědčivý výkon a po stavu 7:10 v obou setech vyhráli. Opět tedy posunuli hosty do celkového vedení 2:3. Ovšem to bylo ze strany Žďáru vše.

Šňůra prohraných čtyř utkání v řadě odsoudila žďárské nohejbalisty do role poraženého týmu. Tuto šňůru odstartoval Karel Hron v singlu, který jasně prohrál s modřickým matadorem Janebou, který byl mimo jiné nejlepším hráčem domácího oddílu. Nepovedly se ani trojice, obě nenašly recept na zlepšenou a bojovnou hru domácích a podlehly. V tuto chvíli byl celkový stav již 5:3 pro Modřice a domácí již měli jeden bod do druholigové tabulky jistý.

Jiskřičku naděje na celkovou remízu ještě mohlo vykřesat duo Sobotka, Neumann, kteří nastoupili do první otočené dvojice, bohužel v sobotu se jim absolutně nevedlo, především se jim nedařilo proměňovat svoje útoky. Jasná prohra ve dvou setech znamenala celkové vítězství Modřic 6:3, tímto zápasem domácí vystoupali na třetí místo v tabulce, ze kterého sesadili právě tým PKS okna Žďár nad Sázavou.

„Opět se potvrdilo, že přechody z jednoho prostředí do druhého nám dělají problémy, obrovský prostor v hale a především klouzavý povrch zvládli domácí výrazně lépe. Podali jsme nevýrazný výkon se spoustou nepřesností a velkou kazivostí, vyzdvihnout je možné pouze Hrona s Krátkým v zápase třetích dvojic a Vrabce s Fajmonem za bojovnost v první dvojici“, řekl Pivnička a dodal: „Na příští zápas ve Vsetíně se dobře připravíme, měli bychom nastoupit v kompletní sestavě a tak věříme v bodový zisk.“