TŘEBOŇ – HIPPOS ŽĎÁR N. S. B 4:7

Vstup do utkání se výborně povedl Vojtěchovi Hamanovi, který poprvé nastoupil za muže a hned po osmnácti vteřinách rozvlnil síť za třeboňským gólmanem, když si před tím výborně narazil s Tlustošem. Za necelé dvě minuty si benjamínek Haman připsal další bod, když vyzval Kosa ke vstřelení druhého gólu. Tlak Hipposu v první třetině přetrvával, do šancí se dostával poměrně lehce, soupeře dokázal vždy na delší dobu zamknout u jeho branky.

Gólově se tuto převahu podařilo vyjádřit až ve 13. minutě, kdy zafungovala spolupráce Stix-Turinský. Poté Třeboň vystřídala gólmany a byla více nebezpečnou. Projevilo se to nasazením od začátku druhé třetiny. Hra se mnohem více vyrovnala a žďárští hráči začínali mít problémy. Přesto dokázali ještě vstřelit čtvrtou branku, kdy se individuálně prosadil Kos.

V tu dobu se vyměnili bránkáři i ve žďárské brance, důvěru mezi tyčemi dostal Moťka. Obránci mu ale premiéru příliš neusnadnili, protože jen dvě minuty po čtvrtém gólu nepokryli soupeře při zakládání akce a ten Hippos rozebral až do prázdné branky.

Start do poslední třetiny vyšel opět lépe týmu z Vysočiny, ale snad v největší šanci selhala Tlustošovi muška a trefil nataženou ruku už překonaného třeboňského brankáře. Tahle branka mohla rozhodnout. Naštěstí ho o pár minut nenapodobil Stix a zvýšil. Soupeř se vzápětí prosadil dvěma brankami, ke kterým dost přispěla žďárská obrana, a z utkání rázem mohlo být drama.

Naštěstí přeci jen našel Tlustoš ztracenou mušku a skvěle tečoval Kosovu střelu. Žďárský účet uzavřel tři minuty před koncem Příhoda, který z postu obránce prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V závěru se ještě v dresu soupeře připomněl kdysi jeden z nejlepších extraligových střelců Jan Novák (1964), který si skvěle pokryl balonek a nedal obraně Žďáru šanci, a do horního rohu branky upravil skóre na konečných 4:7.

Branky: Kos 2, Stix 2, Haman, Tlustoš, Příhoda, asistence: Tlustoš 2, Haman, Turinský. Rozhodčí: Draxler. Diváci: 15. Třetiny: 0:3, 1:1, 3:3.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. B - SOBĚSLAV 10:3

Do druhého utkání přijeli B-týmu pomoci Melichar a Imramovský. A byli na hřišti opravdu vidět. Všechny třetiny vyzněli lépe pro žďárský tým.

Branky: Melichar 5, Kos 3, Imramovský, Stix. Asistence: Imramovský 5, Haman, Tlustoš, Melichar. Vyloučení 0:2, využití 1:0. Rozhodčí Havlíček. Třetiny: 3:0, 3:1, 4:2. Hippos B: Dobrovolný, Moťka – T. Dvořák, Příhoda, Turinský, Tlustý - Kos, Tlustoš, Haman, Melichar, Imramovský, Stix, Vábek.

Jiří Tlustý