SK SNIPERS TŘEBÍČ – HIPPOS ŽĎÁR N. S. B 4:7

Hned od prvních minut se hrálo oboustranně otevřené utkání s množstvím šancí. Vedení se ujali žďárští hráči, když v šesté minutě zafungovala spolupráce bratří Dvořáků.

Filip nahazoval a agilní Tomáš před brankou chytře ve vzduchu tečoval. Do konce první třetiny už žádná další branka nepadla, přestože příležitostí bylo hodně.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu. Mnoho příležitostí na obou stranách, ale žádný z útočníků se nedokázal přesně prosadit. Úvod této části však opět patřil žďárským florbalistům. Příhoda rozehrál standardní situaci na Kosa a ten nepříliš povedenou střelou přidal druhou branku Hipposu.

Po bezbrankové pasáži uprostřed utkání se pár minut před druhou sirénou opět prosadili žďárští florbalisté. O tříbrankové vedení se postaral Tlustoš, jeho střela zapadla nad levou nohu třebíčského gólmana.

I úvod poslední části vyzněl lépe pro hostující celek. Nejprve se rychlým průnikem znovu prosadil Tomáš Dovák, který těsně před soupeřovou brankou posunul na lépe postaveného Kosa. Ten odkrytou klec neminul. Další Kosovy příspěvky do celkového účtování na sebe nenechaly dlouho čekat. Za půl minuty přihrával na volného Tlustoše, který přidal pátou branku. Kos pak dvěma slepenými góly rozhodl o výsledku utkání.

Jasný zápas si však žďárští hráči zdramatizovali sami. Několika zbytečnými chybami v obranné činnosti dovolili Třebíči čtyřikrát skórovat. Do konce utkání však chybělo jen pár minut, ve kterých už si florbalisté Hipposu stále dostatečný náskok pohlídali.

Branky Žďáru: Kos 4, T. Dvořák, Donát, M. Tlustoš. Asistence: F. Dvořák 2, M. Tlustoš 2, Příhoda, Sobotka, T. Dvořák. Bez vyloučení. Třetiny: 0:1, 0:2, 4:4.

HIPPOS ŽĎÁR N. S. B – SK RAKEŤÁCI BECHYNĚ 7:4

Mnohem vyrovnanější utkání nabídl souboj Žďáru s Bechyní. Domácí se nedokázali hned od úvodu dostatečně zkoncentrovat, výsledkem byl gól v jejich síti již v první minutě. Hipposu se podařilo vyrovnat v šesté minutě, Filip Dvořák posunul na Kosa, který ještě vylepšil celou situaci přihrávkou na nepokrytého Tlustoše. Za čtyřicet vteřin bylo skóre otočeno, tentokrát stál Kos na konci akce, přihrával Tomáš Dvořák.

Vstup do druhé části vyšel lépe žďárským hráčům. V šesté minutě se z ostrého úhlu prosadil Kos, za minutu zvýšil Haman. Když v desáté minutě přidal Sobotka pátou branku, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Zvlášť, když Bechyně nastoupila k utkání jen v pěti hráčích. Ale stačilo pár okamžiků nepozornosti a rázem se hostující hráči dostali opět do utkání. Třemi slepenými brankami snížili pouze na rozdíl jediné branky.

V poslední třetině už Bechyni došly síly. Žďár se dostával do mnoha brankových příležitostí, ale nedokázal je proměnit. Až v osmé minutě Haman nabil Kosovi a ten se bez přípravy nemýlil. Poslední slovo měl Tomáš Dvořák, kterému se podařilo tečovat Kosovo nahození pod padajícího gólmana soupeře.

Branky Žďáru: Kos 4, T. Dvořák, Sobotka, M. Tlustoš. Asistence: Kos 2, F. Dvořák, Haman, T. Dvořák, Příhoda. Vyloučení 1:0, bez využití. Žďár nad Sázavou: Dobrovolný – F. Dvořák, Pátek, Příhoda, Donát, Kos, Haman, T. Dvořák, Vábek, M. Tlustoš, Sobotka. Třetiny: 2:1, 3:3, 2:0.

Jiří Tlustý