Ve hře byly i tentokrát  republikové tituly v silničním běhu. Českými šampiony se na slavné trati z Běchovic na Pražačku stali Petra Kamínková a Petr Vitner, absolutními vítězi závodu pak Ukrajinec Matvijčuk a Keňanka Chepkemeiová.

Kamínková triumfovala na trati dlouhé 10 013 metrů po tříleté odmlce, celkově už podvanácté v kariéře. „Jdou mi slzy do očí. Těší mě to snad víc než všechny ty tituly předtím. Jsem šťastná, že jsem nejlepší z Češek, ale i za čas pod 35 minut, můj třetí nejlepší na této trati," líčila čtyřicetiletá Češka, která zvládla trať za 34:52. „Hodně udělaly podmínky, které byly opravdu suprové. Vítr z devadesáti procent do zad, sluníčko, teplota tak akorát. Co víc si přát?"

Mezi muži byl při neúčasti Milana Kocourka a Jana Krei-singera považován za favorita mistrovského závodu Jiří Homoláč, titul si však poněkud překvapivě odvezl středotraťař Petr Vitner z Nového Města na Moravě. V cíli byl za 30:02, o tři vteřiny před Homoláčem.

„Jsem strašně šťastný, vítězství na Běchovicích řadím hned za svůj osobák na patnáctistovce za 3:42. Jirka mi kolem šestého kilometru utekl asi na 20 metrů, v tu chvíli jsem měl krizi, ale v Hrdlořezáku jsem ho dotáhl," popisoval Vitner pocity na trati. „ Ke konci jsme si několikrát nastoupili a já využil zrychlení, které mám z patnáctistovky," dodal třiadvacetiletý atlet, pro kterého byly Běchovice ojedinělou exkurzí do delších tratí.

Homoláč dobře věděl, že ve finiši Vitnerovi stačit nebude: „Petr je ve finiši strašně rychlý. Měl jsem mu utéct na trati, ale to se mi nepodařilo."

Juniorskou kategorii vyhrál Dominik Sádlo z Nového Města nad Metují, který byl v cíli za 32:10. Mezi juniorkami byla nejlepší Barbora Blahutová z Olympu Brno (40:25).