Tým kouče Jana Bobrovského, ve kterém jsou i Eva Vítečková s Markétou Mokrošovou, dvě hráčky se žďárskými kořeny, právě zahájil přípravu na olympijskou kvalifikaci.

„Sejdeme se na regenerační soustředění v Trenčianských Teplicích,“ hlásila Eva Vítečková, která minulou neděli vybojovala s Brnem už svůj devátý ligový titul a těsně před tím i stříbro v Eurolize.

Šestadvacetiletá střelkyně týmu ze Žabovřesk si o víkendu odskočila na Vysočinu. Nejdřív v Jihlavě v rámci reklamní akce podepisovala kartičky malým fotbalistům, pak si udělala čas na návštěvu rodičů v rodném Žďáře.

Sezona 2007/2008 jako by neměla konce. Loni v září ji odstartoval evropský šampionát, následoval dlouhý ligový ročník, poctivě prokládaný euroligovými zápasy. V prestižním poháru startovalo jak Vítečkové Brno, tak Mokrošové USK Praha.

Právě Mokrošová, která obléká žlutomodré barvy pražského týmu, teď ve slovenském lázeňském městě absentuje.

Důvod? Škola. Sedmdvacetiletá blonďatá křídelnice dostala od trenérů studijní volno. „Na prvním soustředění být nemusím, k týmu se připojím až další týden v Brně,“ vysvětluje studentka oboru tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených.

Přijde tak o představení nového asistenta trenéra Miroslava Volejníka, kterého si k sobě vybral trenér Bobrovský.

V reprezentaci si chce Mokrošová spravit chuť po nepovedeném finiši ženské basketbalové ligy. „Nebyla jsem schopná se do toho dostat,“ lituje slabé formy a dvou jasných porážek s Brnem. „V reprezentaci zase bude sranda, hlavně s Evžou (Vítečkovou) a Prckem (Uhrovou),“ těší se na tradiční parťačky.

Pokud Češky chtějí pomýšlet na srpnový start na olympiádě, musí si místo vybojovat v červnové kvalifikaci v Madridu (hraje se od 9. do 15. 6. – pozn. red.). Adeptů na letenky do Asie je dvanáct, volných je jen posledních pět míst.

„Na devadesát procent bychom měly postoupit,“ nebojí se Mokrošová. Ona sama bude muset o místo bojovat. „Sranda to nebude. V širší nominaci je nás dost. Ale Peking je výzva,“ říká jednoznačně.