BSK TJ JIČÍN – TJ ŽĎÁR N. S. 72:66

Utkání proti Jičínu mělo velmi jednoduchý scénář, ve kterém se domácí snažili maximálně využívat svého vysokého a robustního pivota, který po celý zápas znamenal velké nebezpečí pod oběma koši.

Hned od začátku se Žďáru podařilo zastavit úvodní tlak domácích a v rozmezí 13. až 15. minuty jít do vedení. To ale bylo v utkání naposledy. Jičín se přizpůsobil zónové obraně a šňůrou deseti bodů utekl na poločasových 38:33. Po změně stran se chladný výkon Žďárských nezměnil, a tak až v poslední čtvrtině začali hráči stahovat ztrátu 59:47. Nebylo co ztratit a zlepšenou obranou a solidní úspěšností střelby bylo rázem skóre 61:59.

Po oddechovém čase se ale domácí vrátili ke svojí nátlakové hře s využíváním pivotů. Žďár se marně pokoušel probít pod soupeřův koš, nebyl schopen si přihrát do lepší střelecké pozice a jeho počáteční snažení tak nabralo špatného konce.

Body: Bubák 12, Veselý 11, Pospíšil 10, Ondráček a Rosecký 8, Danko 6, Šafránek 5, Králíček a Vencálek 3. Čtvrtiny: 15:13, 23:20, 21:14, 13:19

SLAVIA TU LIBEREC - TJ ŽĎÁR N. S. 52:87

Do zasněženého nedělního rána se v Liberci probudilo zcela jiné družstvo. Hráči byli odhodláni sobotní výpadek nahradit bojovným výkonem a netrmácet se z dlouhé cesty s prázdnou. V nevelké tělocvičně byla pro Liberec žďárská obrana zakletá a nabuzení hosté se velmi rychle dostávali do protiútoků, které stoprocentně zakončovali.

Domácí se snažili, ale v útoku nenašli žádného střelce z dálky a v obraně většinou inkasovali nebo faulovali. Definitivně do kolen srazila vysokoškoláky druhá čtvrtina, kterou doslova „projeli“ 7:24! Žďár tak překvapivě, ale zcela zaslouženě držel vysoké vedení o 27 bodů. Již v poločase měli nervózní domácí 19 faulů a jejich trenér nechápavě přihlížel, co se to s jeho družstvem děje, když v sobotu po dobrém výkonu vyhráli nad Teslou Pardubice.

Třetí část sice patřila domácím, ale ztráta byla přesto tak výrazná, že o vítězi nebylo pochyb. V posledním dějství koncert hostů pokračoval a výsledkem bylo vítězství o 35 bodů. Po dlouhé době bylo k vidění slušné procento trestných hodů, které se v posledních zápasech začínají zlepšovat.

Body: Bubák 32, Rosecký 16, Danko 11, Šafránek 10, Pospíšil 9, Vencálek a Veselý 3, Zezula 2, Ondráček 1. Čtvrtiny: 17:27, 7:24, 17:13, 11:23.