V sérii hrané na dva vítězné zápasy je to však teprve první krok správným směrem. Postupující celek totiž bude znám až za jedenáct dní.

„Všichni jsme se na play off těšili. Ze soupeře jsme měli respekt, ale věděli jsme, že je v našich silách ho při kolektivním a celoplošném basketbale porazit,“ řekl po zápase trenér Jaroslav Sedlák.

„Žďár nás v úvodu zaskočil agresivní obranou. Ve zbývajícím čase se hrál vyrovnaný zápas, ale s dvacetibodovým mankem se nám už nic nepodařilo udělat,“ viděl porážku hostující hráč Pavel Dvořák.

BK ŽĎÁR N. S. – M. BOLESLAV 92:73

Domácí celek se pustil do Mladé Boleslavi jako z partesu a po střelách z dálky rychle vedl rozdílem šesti bodů. Jeho agresivní celoplošná obrana navíc působila rozehrávce Středočechů nemalé problémy a hostující borci kupili ztrátu za ztrátou. Žďár toho dokonale využíval a díky rychlému přechodu často snadno skóroval. První čtvrtina byla jako z basketbalové pohádky (30:13) a hojná divácká návštěva to neustále kvitovala hlasitým potleskem.

Do zápasu přitom vstupovali s větším optimismem hosté, kteří před měsícem smetli místní mužstvo rozdílem 43 bodů.

A právě tento fakt nedovolil domácím polevit. Boleslav, která má ve svém středu hráče s reprezentační minulostí, se sice oklepala z prvotního šoku, ale na jakýkoliv zvrat pomýšlet nemohla. Žďár nadále využíval větší pohyblivosti a kompaktní osobní obrany, která byla v kombinaci s rychlým protiútokem smrtící.

„Celý zápas jsme se snažili odstavit jejich vysoké pivoty od míče a to se nám myslím podařilo. Po týdnu volna nás čeká 9. dubna odveta v Boleslavi, kde se musíme pokusit zopakovat náš výkon,“ zahleděl se do budoucnosti trenér Jaroslav Sedlák.

Pokud by jeho celek prohrál, hrál by se rozhodující duel v neděli 10. dubna ve Žďáře nad Sázavou od 16 hodin.

Sestava a body Žďáru: Bubák 24, Rosecký 13, Ondráček 13, Vencálek 10, Malec 8, Veselý 7, Šafránek 6, Zezula 6, Pospíšil 5, Diviš, Králíček, Nekovář. Body Mladé Boleslavi: P. Valc 17, D. Dvořák 12, P. Dvořák 10, Kosovič 10, Frýda 9, Skřivánek 8, J. Valc 3, Matoušek 2, Ďurech 2. Fauly: 30:23. Trestné hody: 23/13 – 44/28. Trojky: 3:3. Čtvrtiny: 30:13, 18:20, 26:19, 18:21. Stav série: 1:0.

Další výsledky: Jičín – BC Vysočina 68:76.