„Oba týmy se předvedly v dobrém světle. Musím přiznat, že jsme na úvod čekali snazší protivníky. Meziříčí táhly dvě nové zahraniční akvizice, Jičínští se opírali o rychlé hráče a velmi dobrý týmový výkon. Pro nás je hrozně důležité, že jsme zápasy zvládli. Vážím si hlavně nedělní výhry. Nedařilo se nám, hráli jsme pomalu a na začátku druhé půle jsme prohrávali o 14 bodů. Výhru jsme doslova vydřeli," uvedl nový hlavní trenér Petr Šilhart.

BK ŽĎÁR N. S. - KK VAL. MEZIŘÍČÍ 82:76

Hosté nastoupili do utkání posílení o amerického rozehrávače a černohorského podkošového hráče. Ani jeden z nich však na začátku nezachytil rychlý úvod Žďáru, který si velmi dobrou hrou vypracoval až 15bodové vedení. Na konci poločasu ale hosté přidali v obraně, začali se trefovat za tři body a svůj zlepšený výkon ještě vyšperkovali ve třetí čtvrtině, na jejímž konci se začínalo od nuly 60:60. V dramatickém závěru byli domácí často o koš napřed a díky úspěšným trefám Seidlera dovedli zápas do vítězného konce. „Cizince jsme nechali rozehrát k dobrému výkonu a zbytečně jsme si to zkomplikovali," uznal kouč Petr Šilhart.

Body: Seidler 22, Bubák 18, Strážnický 16, Pospíšil 10, Malec 6, Růžička 6, Socha 2, Šafránek 2, Kalců, Vencálek, Veselý. Po čtvrtinách: 20:13, 47:35, 60:60.

BK ŽĎÁR N. S. - NOVÝ JIČÍN 55:52

Nováček soutěže, který ještě před pěti lety působil v nejvyšší lize, přijel pouze s osmi hráči. Zdání jednoduchého zápasu však vzalo rychle za své. „Byli jsme ospalí, všude o krok pozdě, což ostře kontrastovalo s rychlou a jednoduchou hrou soupeře," štvalo Šilharta.

Po poločasové domluvě v kabině se domácí zvedli. Agresivní obranou udrželi Jičín na 18 bodech a se štěstím v koncovce utkání otočili.

Body: Strážnický 18, Bubák 13, Růžička 8, Malec 5, Šafránek 4, Kalců 2, Vencálek 2, Veselý 2, Pospíšil 1, Seidler, Socha, Zezula. Po čtvrtinách: 12:21, 24:34, 38:43.