„Oslabená Olomouc vzdorovala jen do stavu 16:15, pak už to byl z naší strany koncert,“ pochvaloval si kouč Jaroslav Sedlák. „Svitavy přijely i s pendly z extraligy, měly skvělý vstup do zápasu, ale postupně jim docházel dech. Potopili jsme je dobrým doskokem a rychlými protiútoky,“ podotkl trenér.

Jeho výběr o prvním prosincovém víkendu zajíždí do Kroměříže a Uherského Brodu. Na hřištích sestupem vážně ohrožených týmů, které už nutně potřebují začít vyhrávat, bude ve složité pozici favorita.

ŽĎÁR N. S. – UP OLOMOUC 84:46

Nejofenzivnější tým ligy, který v průměru sází 89 bodů, zaspal začátek. Hrát začal až za stavu 8:0 a jeho útočné choutky byly znát. Rychlý basketbal z obou stran uťala 8. minuta první čtvrtiny, kdy na tabuli svítilo skóre 16:15. Zatímco domácí nadále pokračovali v nastoleném trendu, akce Hanáků končily na zformované defenzivě, z níž hráči BK vyráželi do brejků. Do poločasu se domácí vytáhli se šňůrou 30:7 a prakticky bylo rozhodnuto.

Po přestávce se Olomouc snažila stav alespoň zkorigovat, využívala okének v obraně a příliš individuálních akcí Žďáru k ziskům míče, ale doplatila na úzkou rotaci hráčů, v níž chyběly důležité opory.

„Do poslední čtvrtiny jsme si jasně řekli, že zápas před našimi diváky nechceme pouze dohrát, ale zase jim předvedeme hezký basket. Perioda skončila 20:7, což hovoří za vše. Musím pochválit naši obranu, podle výsledků hodně útočný tým jsme udrželi na polovině jeho standardu,“ připomněl Sedlák pouze 46 inkasovaných bodů.

Body: Rosecký 18, Seidler 18, Malec 11, Bubák 10, Ondráček 9, Socha 5, Vavřínek 5, Pospíšil 2, Šafránek 2, Vencálek 2, Veselý 2, Růžička. Fauly: 19. Trestné hody: 24/17. Trojky: 3. Diváci: 180. Po čtvrtinách: 20:15, 46:22, 64:39.

ŽĎÁR N. S. – SVITAVY B 93:66

Už před utkáním bylo při pohledu na hostující družstvo jasné, že klíč k úspěchu povede přes důslednou obranu 212 centimetrů vysokého pivota Jaroše. Hráč A-týmu si v úvodu dělal, co chtěl (2:12). Vše vyřešila až důrazná domluva při domácím time-outu, po němž BK částečně pozměnil obranu a začal umazávat náskok. To se mu málem do konce prvního období i podařilo – 21:22.

Ve druhé čtvrtině už se začala projevovat větší agresivita v obraně a chuť jít rychle dopředu. Snadné koše srážely naděje Východočechů k bodu mrazu. „K mnoha protiútokům jsme přidali i vysokou úspěšnost střelby. Hosté zkoušeli přejít do zóny, ale ani tento tah jim nepomohl. Kluci byli při chuti a utkání si vyloženě užívali. Tolik brejků v jednom zápase jsme už dlouho neměli,“ spokojeně konstatoval Jaroslav Sedlák.

Na hřiště se postupně dostalo všech dvanáct jeho svěřenců a každý zaznamenal minimálně bod.

Body: Bubák 20, Vavřínek 19, Ondráček 12, Seidler 11, Malec 8, Růžička 8, Rosecký 6, Pospíšil 2, Socha 2, Vencálek 2, Zezula 2, Veselý 1. Fauly: 19. Trestné hody: 16/8. Trojky: 3. Diváci: 130. Po čtvrtinách: 21:22, 45:35, 67:50.

Další výsledky – 7. kolo: Havířov – Žabovřesky 80:66, Karviná – Podolí 72:73, Hladnov – Kroměříž 80:69, Val. Meziříčí – Uh. Brod 83:76, Humpolec – Svitavy B 63:52. 8. kolo: Havířov – Podolí 93:58, Karviná – Žabovřesky 75:68, Hladnov – Uh. Brod 88:83, Val. Meziříčí – Kroměříž 80:68, Humpolec – UP Olomouc 94:99 po pr.

1. Havířov 8 7 1 628:475 15

2. BK ŽĎÁR N. S. 8 6 2 621:466 14

3. Podolí 8 6 2 583:559 14

4. Žabovřesky 8 5 3 593:558 13

5. Karviná 8 4 4 582:595 12

6. Hladnov 8 4 4 607:621 12

7. Svitavy B 8 4 4 530:611 12

8. UP Olomouc 7 4 3 591:596 11