Série, která se hraje na dva vítězné duely, se v sobotu přesune na sever Čech (utkání začíná v 16.00), případný třetí duel by se hrál v úterý 1. května od 10.00 ve městě pod Santiniho Zelenou horou.

„Odehráli jsme nadstandardní utkání, k čemuž velkou měrou přispěl i velmi kvalitní soupeř. Výhry si hrozně vážíme, ale je teprve první a my dobře víme, že potřebujeme k postupu dvě,“ nepřeceňuje první krok trenér Žďáru Petr Šilhart.

„Od začátku nám skvěle fungoval útok, ale v obraně jsme se proti neznámému soupeři trochu hledali. Věděli jsme, co bude Liberec zhruba hrát, ale padalo to oběma stranám. Byl to ofenzivní festival, který musel diváky bavit, nás trenéry už ale tolik ne. Ke konci druhé čtvrtiny jsme proto udělali nějaké změny a ukázalo se, že by to mohla být správná cesta,“ těší asistenta trenéra Tomáše Roseckého.

BK VLCI ŽĎÁR N. S. – BA LYNX LIBEREC 89:77

Žďár vstoupil do úvodního finále skvěle, rychle vedl 7:0 a za stavu 16:7 donutil Liberecké k oddechovému času. Po něm se hosté zvedli a po trojce v posledních sekundách ztráceli po první čtvrtině pouhých pět bodů (25:20). Ve druhé periodě se hosté několikrát dostali na dostřel (38:36), závěr prvního poločasu ale vyšel domácím, kteří po dvou brejcích odskočili na 49:41.

Po změně stran se vyšší a výrazně mladší Liberec snažil s výsledkem něco udělat, ale proti byli dobře střílející Šafránek, Seidler a Vencálek. Poslední čtvrtina už byla v domácí režii, Žďár si vybudoval až patnáctibodový náskok a mohl si užít potlesk zaplněných tribun. „Chtěl bych poděkovat lidem, že si v tak krásnou neděli udělali čas a přišli nás povzbudit. V hale udělali vynikající atmosféru a my se jim to alespoň částečně snažili vrátit svým výkonem na hřišti. Hrozně nám pomohli,“ chválí kapitán družstva Jaroslav Vencálek.

Body: Bubák 20, Šafránek 15, Vencálek 12, Seidler 11, Pospíšil 7, Strážnický 7, Ondráček 6, Vavřínek 6, Veselý 4, Malec 1, Růžička, Zezula – Hanus 15, Bím 13, Hojdar 13, Stibor 13, Obešlo 10… Fauly: 24:17. Trestné hody: 17/12 – 22/11. Trojky: 7:6. Po čtvrtinách: 25:20, 49:41, 70:64. Stav série: 1:0.