„Kdo dnes přišel na basket, určitě nelitoval. Košíře přijely v devíti lidech a jeden střídající pivot se jim záhy zranil, utkání se ale paradoxně lámalo hned při našem skvělém nástupu do něj. Rychle jsme odskočili na rozdíl deseti bodů, uklidnili se a náskok jsme si proti neustále hrozícím Pražanům víceméně drželi až do konce," shrnul kouč Jaroslav Sedlák.

BK ŽĎÁR N. S. KOŠÍŘE 78:62

Domácím, kteří na Bouchalkách vyhráli desetkrát v řadě, se skvěle povedl začátek zápasu. Hostující trenér tak měl už ve 4. minutě za stavu 13:4 vybrané oba oddechové časy. Po nich se Košíře vzpamatovaly a díky trestným hodům snižovaly. Střídající rozehrávač Zezula je však zchladil osmi body v řadě.

Druhá čtvrtina nabídla vyrovnaný basketbal, Žďár se po koších dirigenta Roseckého dostal do trháku 35:21 a 40:27, hosty držel ve hře zejména pivot Zavadil. Zatímco v Praze Žďár doplatil na špatnou hru proti zóně, tentokrát byl na tuto alternativu připraven. „Něco jsme si k tomu řekli, občas to nebylo ideální, ale celkově to fungovalo i přesto, že nám odešla střelba z dálky," věděl trenér Šilhart.

Po přestávce začali zlobit pražští střelci Nekolný s Vansou, kteří brali drtivou většinu útoků „na sebe". Žďáru zcela odešla střelba z perimetru, proti zóně si však dokázal doskočit odražené míče a skóroval z druhých šancí.

Klíčové momenty nastaly mezi 33. až 37. minutou. Košíře nejdříve pěti body stáhly na 64:58, vycítily šanci na obrat, jenže poté se dopustily několika osudových ztrát, které potrestal třemi snadnými koši Seidler. O výsledku bylo rozhodnuto. Závěr už si zaplněné Bouchalky mohly vychutnat. „Zápas se nám povedl, ale to už je teď minulost. V nastoleném trendu musíme pokračovat, jinak v Praze nemáme šanci uspět. Rozhodující zápas bude o vůli a větších nervech," uvědomoval si Jaroslav Sedlák.

Vítěz utkání si zahraje květnovou baráž o postup do první ligy.

Body: Bubák 23, Rosecký 19, Zezula 11, Seidler 10, Pospíšil 6, Vavřínek 5, Malec 2, Vencálek 2, Ondráček, Růžička, Šafránek, Veselý - Zavadil 18, Nekolný 15, Vansa 15, Poche 6, Korous 4, Schinko 4. Fauly: 20:21. Trestné hody: 24/18 23/16. Trojky: 4:2. Diváci: 200. Po čtvrtinách: 25:16, 42:31, 63:51. Stav série: 1:1.