ŽĎÁR N. S. JIHLAVA 74:68

Nabuzení domácí vstoupili do zápasu velmi dobře a koncentrovanou hrou rychle odskočili na deset bodů. Jihlava se v útoku trápila, a tak náskok utěšeně narůstal až na 32:15. Žďár však stále více rozmělňoval pozornost k diskuzím s rozhodčími, kteří jim během druhé čtvrtiny odpískali neuvěřitelných 13 faulů. Naopak Vysočina spokojeně využívala výhody trestných hodů a být její střelci úspěšnější, mohlo se jít do kabin za vyrovnaného stavu.

Po přestávce se Jihlava dotáhla na 42:40 a zaplněné Bouchalky šly do varu. Svěřenci trenéra Sedláka se ale rychle oklepali a odskočili na 52:43. S Jihlavou to v tu chvíli nevypadalo dobře, ale do karet jí nahrála další roztržka s rozhodčími, ze které BK nemohl vyjít se vztyčenou hlavou. Další série jihlavských trestných hodů poslala domácí do kolen. „Zkušení hráči to bohužel nezvládli," zhodnotil přestupky proti pravidlům Sedlák. Na hřiště proto vyběhli mladíci a zejména přesně střílející Zelenka hasil, co se dalo.

Závěr se dohrával ve velmi bouřlivé atmosféře, oba týmy v ní postrádaly větší klid v koncovce. Dvě jihlavské trojky znamenaly stav 68:67, jenže na víc už se hosté díky své další neproduktivitě a obrovskému nasazení Žďáru nezmohli. „Výhra se nerodila vůbec lehce. Zápas jsme skvěle rozehráli, ale pak jsme se nedokázali přenést přes výroky rozhodčích a málem jsme na to doplatili. To se nám nesmí stávat," káral své hráče Jaroslav Sedlák.

Body: Zelenka 15, Bubák 12, Rosecký 12, Šafránek 12, Malec 7, Ondráček 6, Pospíšil 4, Seidler 3, Veselý 3, Strážnický, Vavřínek, Zezula. Fauly: 31:24. Trestné hody: 22/12 45/27. Trojky: 4:3. Čtvrtiny: 20:10, 18:20, 24:24, 12:14.

ŽĎÁR N. S. J. HRADEC 57:94

Hosté přijeli s mladou sestavou plnou vysokých hráčů, doplněnou o pět extraligových posil z A-týmu. Proti tomuto arzenálu prakticky vyběhl jen Rosecký, který v extralize rovněž v minulosti působil. Zbytek domácího týmu okusil tvrdou lekci pod bezednými koši.

Hostující Lvi od začátku proměňovali většinu střel z perimetru, na což Žďár ještě stíhal odpovídat rychlými brejky. Od konce první čtvrtiny už ale přestala existovat i tato zbraň a naděje pomalu ale jistě uhasínaly. „Hradec byl všude o krok dřív, jeho hráči byli mnohem lépe fyzicky vybavení a ani na chvíli nepolevili. Našich ztrát a nepřipravených pozic přibývalo, a tím se navyšoval i rozdíl ve skóre. Ve Žďáře už dlouho tak dobrý tým nehrál. Ligu by v tomto složení s přehledem vyhráli," poznamenal Jaroslav Sedlák.

Body: Rosecký 23, Pospíšil 6, Vavřínek 6, Malec 5, Seidler 5, Veselý 5, Strážnický 2, Šafránek 2, Zelenka 2, Zezula 1. Fauly: 14:21. Trestné hody: 28/21 12/5. Trojky: 0:9. Čtvrtiny: 18:27, 11:18, 18:21, 10:28.