Basketbalové Centrum Vysočina (BC Vysočina), které se letos zrodilo po domluvě šesti klubů z Vysočiny, jenž vychovávají mladé basketbalisty, slaví první úspěch. Starší dorostenci (U 18) se úspěšně probili kvalifi kací a v nové sezoně si zahrají ligu.

O ní usilovali také jejich mladší kolegové (U 16), kteří ale narazili na silnou Kroměříž a postup o soutěž výš musí o rok odložit. „Hlavním cílem bude centralizovat, vychovávat a sportovně připravovat mladé nadějné talenty basketbalu z celého kraje pod dohledem zkušených trenérů.

Centrum má největší podporu od kraje Vysočina, v neposlední řadě i ze strany rodičů a sponzorů,“ přibližuje předseda BC Vysočina Martin Háj.

Kvalifikace o ligu U 18

BC VYSOČINA – KYJOV 91:48

Začátek utkání v hale Na Bouchalkách ve Žďáře se domácím vůbec nepovedl. Pomalý přechod do útoku a nedůrazná obrana spojená s nervozitou a nepozorností měly za následek pomalý růst skóre.

Po první čtvrtině a prostřídání se obraz hry změnil. Hráči Vysočiny zrychlili, zlepšenou a agresivnější obranou Kyjov zaskočili a náskok začal utěšeně narůstat. „Soupeř se již nevzmohl na větší odpor, a proto mohli prostor ke hře dostat všichni hráči lavičky. Utkání jsme jasně vyhráli a udělali první krok k postupu,“ komentuje předseda BC Vysočina Martin Háj.

Body: Fiala 18, Černý 13, Malec 10, Bravenec 9, Havlík a Melichar 8, Studený 7, Havlíček 6, Štadáni 5, Glajc 4, Petroš 2, Záviška. Čtvrtiny 12:6, 26:10, 30:14, 23:18.

 

BC VYSOČINA - BC BRNO B 71:64

Se zálohou extraligového BC Brno se strhl velký boj. Vyrovnané partii chtěli ve druhé části po sérii několika hrubek udělat přítrž hosté, ovšem po time-outu se BC Vysočina ještě do poločasu vrátil do hry.

Nervózní a nepřesná třetí čtvrtina žádný únik nepřinesla. Do poslední části se šlo za nerozhodného stavu. A právě poslední infarktová čtvrtka patřila Vysočině. Bojující a skvěle bránící domácí tým si v závěrečné dramatické koncovce přiklonil štěstěnu na svou stranu a po několika obětavě vybojovaných míčích slavil postup.

„Jsem velmi rád, že se to klukům podařilo a musím jim i trenérům poblahopřát ke skvělému výkonu. Kvalifikace se hrají vždy až na konci sezony s novým družstvem a je velmi těžké za několik málo společných tréninků připravit družstvo ke kvalitnímu výkonu. Máme cíl se v lize U 18 udržet a pokusíme se být do 4. místa, které zaručuje možnost hrát v příští sezoně kvalifikaci o extraligovou soutěž.“

Body: Vavřínek 15, Havlík 14, Petroš a Havlíček 11, Studený 9, Záviška 4, Fiala a Melichar 3, Malec 2. Čtvrtiny 15:14, 27:25, 10:13, 20:12.