Vstup do soutěže se povedl i kadetům BC, kteří si dvakrát poradili s Moravskou Slavií Brno.

Liga juniorů - U18

BC VYSOČINA – ZLÍN B 101:66

Domácí začali velice dobře, soupeře překvapili a dost lehce získali dvouciferné vedení. Potom však přišlo zakolísání a Zlín se dotáhl na rozdíl jediného bodu. Ve druhé a třetí části se průběh opakoval. Až po time-outu se na Proton strhla lavina presinkové obrany, která slavila úspěch. Během tří minut posledního dějství nasázeli mladíci z Vysočiny 25 bodů.

Body a sestava: Studený 16, Havlík a Fiala 13, Černý 12, Bravenec 11, Záviška 9, Havlíček 8, Petroš a Vavřínek 7, Štadáni 3, Mísař 2.

BC VYSOČINA - OLOMOUC 119:61

Od začátku hru režírovali domácí. S precizní obranou, získáváním míčů a rychlými protiútoky si Olomouc nevěděla rady. Pouze ve třetí čtvrtině jí BC povolilo uzdu. Hosté určovali chvíli tempo, ale na drama nezadělali. „Junioři získali dvě důležité výhry. Teď je čeká těžká zkouška v podobě pěti zápasů na palubovkách hostů, kterou doufám bravurně zvládnou,“ komentuje předseda BC Vysočina Martin Háj.

Sestava a body: Studený 25, Havlík 23, Vavřínek 16, Fiala 12, Záviška 11, Štadání a Bravenec 10, Mísař 4, Petroš, Černý, Glajc a Havlíček 2.

 

KP kadetů – U16

MS BRNO - BC VYSOČINA 55:88

Výběr Vysočiny měl od prvních minut navrch, ale sehranost vázla a Brno drželo krok. Rozhodující tah k vítězství učinili hosté až ve třetí části hry. Tým Vysočiny se semkl a kolektivní hrou roznesl Brno v poměru 39:8!

Sestava a body: Válek 35, Krajcigr 16, Buben 12, Novák 10, Knetl 7, Hubený a Šiller 4, Plešingr.

MS BRNO - BC VYSOČINA 44:103

Odveta byla plně v režii hostů, kteří překonali soupeře ve všech herních činnostech a po pěkných a nacvičených akcích si připsali i další vítězství. „Je dobře, že kadeti vyhráli oba první zápasy, začínají se sehrávat a usadili se v čele tabulky,“ těší Martina Háje.

Sestava a body: Válek 26, Novák 23, Knetl 19, Krajcigr 10, Hubený 7, Buben, Plešingr a Šiller po 6.