Skokani v loňské sezoně postoupili do play-off, ale oslabenému olomouckému týmu se letos vůbec nedaří. To bylo znát i v duelu proti loňskému nováčkovi. Za Nuclears nastoupil na Hané na nadhozu Lukáš Hlouch a soupeři moc šancí ke skórování nedal. Ostatně to platilo i o Václavu Tatušovi, který ho střídal. Zrodila se tak přesvědčivá výhra 9:3.

Velký svátek čekal pak Nuclears v dalším utkání, kdy hostil v areálu Na Hvězdě brněnské Draky. Začátek proti 21-násobnému mistru republiky začal hororově, favorit bodoval dvakrát hned na úvod a v šesté směně svítili na tabuli skóre 0:7. Jenže Draci pak vystřídali skvělého nadhazovače Johna Husseye a začaly se dít divy. Nešťastného střídajícího Sobotku Nuclears doslova rozstříleli a bylo to 7:7!

Třebíčský útok zastavil teprve další nadhazovač Radim Chroust. Svoji neporazitelnost Draci uhájili až dvěma doběhy v poslední směně a vyhráli 7:9.
„Byl to jeden z našich letošních nejtěžších zápasů. Prožili jsme si úplnou katarzi z toho, že jsme ztratili sedmibodové vedení. O to si té výhry nakonec vážím víc, že nás to nepoložilo,“ řekl bezprostředně po utkání trenér Draků Arnošt Nesňal.

Spokojený však byl pochopitelně i kouč Třebíče Jan Gregor. „Náš tým se zvedl na pálce v šesté směně, kdy jsme vyrovnali. Kdyby mi předtím někdo řekl, že budeme hrát s Draky 7:9, byl bych spokojený. Teď mě docela mrzí, že jsme prohráli,“ posteskl si.

Dobrou aktuální formu si ale Nuclears přenesli do dalšího duelu, když excelovali na hřišti brněnské Techniky. Tu přehráli v sedmi směnách rozdílem 11:1. Na Kraví hoře si za Třebíč připsal svůj první extraligový homerun odchovanec Nuclears Dominik Doležal a míč poslal za plot také Američan Daniel Cameron. Celé utkání odházel Reece Green.

V dalším extraligovém kole Na Hvězdě v Třebíči čeká diváky kromě utkání Nuclears s Olomoucí také atraktivní show pořádaná ve spolupráci s nedalekou leteckou základnou. V rámci akce Army Day se návštěvníci areálu mohou těšit na průlet bojového vrtulníku, ukázky zbraní ze současné výzbroje nebo komentované ukázky výcviku služebních psů a dravců mezi směnami zápasu přímo na hrací ploše. Hlavní program začíná Na Hvězdě v Třebíči v sobotu v 15.30 hodin.