„Chtěli jsme se rozloučit s fanoušky alespoň výhrou nebo bodem za remízu, což se nepodařilo. Je to drobná kaňka nad celkově úspěšnou sezonou. Nyní nezbývá než si odpočinout a nabrat nové síly na přípravu do příštího ročníku, v němž budeme obhajovat prvenství ve druhé lize," zahleděl se do budoucna trenér Vlastimil Vaverka.

V. MEZIŘÍČÍ OSTRAVA 27:28

Vysoké osmibrankové manko z Ostravy dávalo tušit, že pokud budou chtít domácí postoupit, budou muset předvést famózní výkon. „V házené je všechno možné, jsme odhodlaní udělat pro potřebnou výhru maximum," věřil v obrat trenér Vlastimil Vaverka.

Skóre otevřel ze sedmimetrového hodu Pavel Strašák, který v průběhu zápasu proměnil všech šest sedmiček. Střelci se poté na dlouho odmlčeli, utkání dominovaly obrany. Hosté skórovali až v 6. minutě po chybě meziříčského útoku. Hubené skóre se měnilo jen velmi pomalu, za stavu 2:1 Meziříčští neproměnili dvě vyložené příležitosti a místo toho, aby dostali hosty pod výsledkový tlak, chybovali v obraně a čelili dvojnásobné přesilovce. Zkušeně hrající Slezané toho patřičně využili a vypracovali si vedení 4:6. Kouč Vaverka reagoval oddechovým časem.

„Ostrava hrála aktivní vysunutou obranu, nabádal jsem proto hráče k lepšímu pohybu v útočné fázi. Branku jsme sice vstřelili, ale opět jsme po chybách museli hrát oslabení a inkasovali další laciné góly," uvědomoval si trenér největší bolest celé baráže.

Domácí se ale ani za stavu 5:9 nepoložili. Po několika skvostných zákrocích brankáře Kotíka bylo ve 27. minutě vyrovnáno 10:10. Domácím patřil i závěr půle a po brance v poslední minutě Velké Meziříčí vedlo 12:11.

Dramatické střetnutí pokračovalo i po přestávce. Domácí skvěle bránili, ale v útoku kýžené branky nepřicházely. Ostravané je do gólového trháku nepouštěli. Vedení 17:15 a posléze 22:20, kdy se střelecky činili Jakub Bezděk s Romanem Matušíkem, bylo domácím maximem. Čas nekompromisně ukrajoval z naděje na první ligu. „Ještě v 53. minutě jsme alespoň drželi vedení 25:24. Pak přišly dvě rychlé trefy hostí, kteří šli poprvé ve druhé půli do vedení. V 59. minutě jsme ještě srovnali, ale soupeř z rychlého kontru rozhodl," vzpomínal na závěrečné okamžiky Vlastimil Vaverka.

Diváci se sice alespoň vítězného loučení nedočkali, vzpomínat ale určitě budou na šarvátku, kterou vyvolali v posledních sekundách dnes už prvoligoví hráči Ostravy během meziříčského dobývání branky.

„Kluci utkání oddřeli a odbojovali. V závěru nám více docházely síly a na soupeři bylo vidět, že má víc naběháno. Ostrava prokázala svoje kvality, diváci viděli dramatické utkání ve vysokém tempu a určitě si přišli na své," zhodnotil zkušený kouč.

Sestava a branky: Kotík, Poul Bezděk 6, Strašák 6/6, Večeřa 5, Matušík 5, Živčic 4, Necid 1, Kaštan, Pavel Kříbala, Pavliš, Fiala, Babáček, Kubiš. Diváci: 124. Poločas: 12:11.