Dobře si uvědomovali, že jakékoliv zaváhání by pro ně mohlo mít fatální následky. Začátek sobotního domácího duelu proti posledním Maloměřicím byl možná právě z tohoto důvodu ze strany házenkářů Nového Veselí poněkud rozpačitý. Nakonec se ale dostali do správné provozní teploty a brněnský celek zdolali jasně 28:19.

Že nebyl začátek zápasu, kdy po pár minutách prohrávali 3:6, ze strany jeho týmu povedený, připustil také gólman Sokola Martin Štohanzl. „Hráči Maloměřic nás školili v útočné fázi. Dlouho drželi balon, dokázali být trpěliví, naopak my jsme až příliš pospíchali,“ všiml si.

Řadu vyložených gólových příležitostí přineslo sobotní utkání fotbalistů Nového Města na Moravě (v modrém) a rezervy Zlína (v bílém) na žďárské umělé trávě. Necelé dvě stovky diváků ovšem neviděly ani jedinou branku.
VIDĚLI JSME: Hráči podali slušný výkon, potěšilo po bezbrankové remíze Procházku

Postupně se karta začala obracet a lví podíl na tom měla právě sobotní jednička mezi třemi tyčemi celku z Vysočiny. „Začali jsme být v útočné fázi mnohem trpělivější a na skóre se to okamžitě začalo projevovat. Bylo potřeba, abychom se trošku zklidnili,“ neskrýval.

Za klíčové okamžiky zápasu považoval Štohanzl úvod druhého dějství. Právě v něm se sice jeho spoluhráčům střelecky příliš nedařilo, ale leckdy až neuvěřitelné zákroky jednadvacetiletého brankáře držely Nové Veselí ve čtyřbrankovém náskoku.

Poté domácí vstřelili v rychlém sledu několik branek a bylo rozhodnuto. „Myslím, že vstup do druhé půle byl důležitý. Nedopustili jsme, aby se hosté dotáhli, naopak jsme odskočili asi až na deset gólů,“ usmíval se Štohanzl a na konto novoveselských fanoušků dodal. „Atmosféra v naší hale byla opět úžasná.“

Ostřílený trenér Josef Soural zřejmě nyní převezme mladší žáky Havlíčkova Brodu. Definitivně rozhodnutý ovšem ještě není.
Hodně nečekaná změna. Na lavičce fotbalistů Havlíčkova Brodu skončil kouč Soural

Prakticky totožné hodnocení sobotního utkání předposledního kola základní části letošního extraligového ročníku přidal také kormidelník Sokola.

Na nevydařený úvod zápasu zareagoval oddechovým časem. „Dlouho jsme bránili a především pak byli netrpěliví v útočné fázi. Zakončovali jsme zbrkle, rychle, až z nepřipravených pozic,“ popisoval kouč Nového Veselí Peter Kostka.

Po změně stran už byl s výkonem svého mančaftu spokojený. „Těžili jsme z fantastického výkonu Martina Štohanzla a poctivé defenzivy. Ve druhém poločase náš výkon ještě vygradoval. Výborně jsme bránili a perfektně řešili protiútok. Najednou z nás opadla nervozita a začala dominovat radost z házené,“ usmíval se.