Byl rok 2015 pro novoměstskou atletiku rokem úspěšným?

Myslím si, že ano. Na začátku jsem měl ze sezony trošku obavy, protože po tučných letech většinou přichází půst. To se naštěstí nepotvrdilo a díky tomu jsme opět uhájili pozici jednoho z nejlepších oddílů v kraji a myslím si, že i v republice.

Kdo byl loňským pomyslným tahounem?

Určitě běžec Petr Vitner, který vybojoval čtyři republikové tituly, například v hale na pětce a patnáctistovce. Navíc se nominoval i na mistrovství Evropy v přespolním běhu, kde sice skončil až v sedmé desítce, ale přesto šlo o úspěch.

To, že mu na jaře utekl halový evropský šampionát v Praze, však asi ještě teď mrzí…

Určitě. Bylo to o to smutnější, že třikrát skončil jen těsně pod limitem. Byl v dobré formě a před domácími fanoušky mohl předvést solidní výkon.

Co další atleti?

Koulařka Jitka Kubelová se dostala na světovou univerziádu v Koreji, kde bohužel nepostoupila do finále. Jelikož ji v příštím roce čekají státnice, dává si od atletiky rok pauzu. Milým překvapením byly výkony Lucie Maršánové, která se nominovala na světový šampionát v bězích do vrchu ve Walesu. A vedla si tam hodně dobře, když skončila třiadvacátá. Smolnou sezonu letos prožil Lukáš Kourek. Ten sice vyhrál mistra republiky v přespolním běhu, jenže pak jej zdravotní problémy ze zbytku sezony vyřadily ze hry.

Jak si vedla kometa roku 2014 Karel Kulíšek?

Svými žákovskými úspěchy si stanovil laťku hodně vysoko. Kdekdo od něj očekával, že i po loňském přechodu mezi dorostence bude konkurenci jednoduše válcovat. Jenže ten přechod je hodně obtížný a myslím si, že Karel ho zvládl dobře. Vždyť se probojoval na juniorské olympijské hry v Tbilisi. Jsem přesvědčený, že letos bude mnohem lepší.

Překvapil svými výkony ještě někdo?

Určitě trojskokanka Lenka Novotná, která na halovém mistrovství České republiky atakovala hranici dvanácti metrů. A to je již hodně solidní meta.

Bylo něco, co vás letos zklamalo?

Nějaké extra zklamání ani ne. O Vitnerovi jsem již hovořil. Výkony našich svěřenců byly celkem slušné, na druhou stranu některá očekávání byla vyšší, to na rovinu přiznávám.

Dařilo se vám však i na poli budovatelském…

To je pravda. Podařilo se dokončit zastřešení stupňů pod tribunou, což je investice, která se rozhodně vyplatila. Při nepříznivém počasí jsme pod tribunou leckdy odtrénovali polovinu tréninku.

Je v plánu další zvelebování areálu?

Pouze pár drobných věcí, nic velkého. Výhledově, vidím to tak do pěti let, však bude třeba položit nový horní nástřik dráhy. A to nebude úplně levná záležitost.