První březnovou sobotu odehráli duel na půdě Kopřivnice. Od té doby extraligoví házenkáři Nového Veselí netrénují. Důvod? Covid-19. „Sport musel jít na nějakou dobu stranou,“ vysvětlil trenér Veselí Peter Kostka.

Jedním z nakažených je právě slovenský kouč klubu ze žďárského okresu. „Kvůli tomu jsem už ani nebyl s týmem v Kopřivnici. Pozitivních pak bylo také několik dalších hráčů,“ popisoval.

Verdikt byl tudíž jednoznačný. „Společně s vedením klubu a kolegy jsme se rozhodli, že pokud si nebudeme stoprocentně jistí, raději trénovat nebudeme,“ sdělil.

Samotní hráči brali tuto situaci jako fakt. „Samozřejmě z toho byli trošku nervózní. Jsou to mladí kluci, v hodně případech mají doma prarodiče, navíc většina z nich také chodí do práce. Jejich obavy jsou naprosto pochopitelné,“ chápal své ovečky.

Určitou nervozitu šlo pozorovat na hráčích už při posledním extraligovém duelu. „V Kopřivnici ze stejného důvodu jako já nebyl jeden z hráčů. Prý už při tomto utkání bylo vidět, že hlavy pracují, zápas to určitě ovlivnilo. Proto nyní sport prostě musel jít stranou,“ uznal.

Že Kostka není z této situace nikterak nadšený, je pochopitelné. „Jsem z toho smutný, ale co se dá dělat. Měli jsme na ty tři týdny připravený kondiční program a polovina z něj je pryč,“ trápilo jej.

A kdy začnou ve Veselí znovu trénovat? „Snad ve středu večer, ale ještě beze mě. Určitě ale nebudeme kompletní,“ dodal Kostka.