V náhradních prostorách žďárské haly Na Bouchalkách, kam se uchýlily po obsazení domácí haly judisty, se jim ale nedařilo a prohrály obě utkání.

Přitom v sobotním duelu si hráčky FBŠ AL INVEST Jihlava počínaly zdatně. Hrály lépe než soupeř, který však dokázal využít obě své přesilovky a o branku nakonec Jihlavanky přetlačil. „Jihlava hrála nad své možnosti, což jsme čekali,“ uvedl po utkání hostující trenér Neumann. „My jsme naopak udělali spoustu hrubek a jsme rádi, že to i přesto stačilo na vítězství.“

Domácí kouč Michal Peterka mohl jen smutně konstatovat: „O výsledku rozhodla naše nízká produktivita. Kdybychom naše šance proměnili, získali bychom zaslouženě tři body.“

V neděli už mělo utkání s Elite jednoznačnější průběh. Jihlavě se znovu nedařilo v oslabení, opět v každém inkasovala. Naopak v přesilovkách se domácí neprosadili ani jednou a utržili šestibrankovou porážku.

Zatímco kouč Peterka znovu mohl hovořit o neproměňování šancí jeho svěřenkyněmi, pražský trenér Jan Kratochvíl byl spokojený. „Po první třetině přišel klid na naše hole, a ačkoli byl domácí tým aktivní, bez větších těžkostí jsme uhájili vysoké vítězství.“

Jihlavské hráčky tak zůstávají nadále v soutěži na posledním místě. Chvost tabulky budou moci opustit v dalším dvojkole, kdy se kromě zápasu v Liberci představí i na půdě tabulkového souseda, FBK 001 Trutnov – Nové Město.

JIHLAVA - TJ JM CHODOV 3:4

Branky: 32. Smejkalová, 41. Svobodová, 47. Brejchová - 4. Vojáčková, 26. Bachmaierová, 34. Tučková, 56. Žůrková. Rozhodčí: Manda – Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Diváci: 79. Třetiny: 0:1, 1:2, 2:1.

Jihlava: Topičová – Jandátová, Přibylová, Hubatová, Urbanová, Junková, Klímová – Svobodová, Krupková, Raabová, Smejkalová, Kozlíková, Mácová, Sůvová, Sedláčková, Brejchová.

JIHLAVA – ELITE PRAHA 2:8

Branky: 28. Mácová, 46. Krupková - 4. Urbanová, 7. Poláková, 19. Veselá, 33. Rullová, 39. Veselá, 44. Stará, 47. Poláková, 53. Jahodová. Rozhodčí: Jaucová – Linhartová. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:3. Diváci: 79. Třetiny: 0:3, 1:2, 1:3.

Jihlava: Topičová (Frühbauerová) – Jandátová, Přibylová, Hubatová, Urbanová, Junková, Klímová – Svobodová, Krupková, Raabová, Smejkalová, Mácová, Sůvová, Sedláčková, Brejchová.