Novoveselským se proti vedoucím celkům na jejich palubovkách daří, na podzim remizovali v Šumperku, a nejinak tomu bylo i tentokrát. Vyrovnaný zápas rozhodly poslední dvě minuty a vítězný obrat z 28:27 na konečných 28:29.

Ve II. lize vstalo z mrtvých Velké Meziříčí, které ještě ve 44. minutě prohrávalo s předposlední Telnicí 19:24, ale od té chvíle domácí brankář David Stoklasa vymazal hostující střelce a dovedl svůj tým k výhře 27:24.

I. LIGA

BYSTŘICE P. H. – NOVÉ VESELÍ 28:29

Házenkáři Nového Veselí vstoupili do utkání s perfektní obranou. Soupeř měl problémy se proti ní prosadit a dělal časté chyby. Díky nim se Novoveselští dostávali do rychlých útoků a zajistili si vedení 8:2. Domácí posléze snížili ze dvou přesilových her na poločasových 14:16.

Druhá půle byla ve znamení urputného boje o každý míč a hrála se velmi důrazná házená. Dvě minuty před koncem prohrávali házenkáři Nového Veselí 27:28. Dvěma brankami však otočili skóre ve svůj prospěch a nejtěsnější rozdíl dokázali překvapivě uhájit až do posledních vteřin.

„Opět se ukázalo, že tato soutěž je nesmírně vyrovnaná. Porazili jsme vedoucí tým tabulky a jsem moc rád, že jsme si připsali další dva body,“ konstatoval trenér Ladislav Materna. Jeho slova podtrhuje fakt, že vítězstvím si Nové Veselí „pouze“ udrželo devátou příčku, jelikož všechny týmy nalézající se pod Novým Veselím bodovaly.

„Hráče toto vítězství určitě psychicky povzbudilo do dalších bojů. O výhrách rozhodují maličkosti, štěstí a momentální výkony brankářů. O postupujícím a sestupujících se zkrátka bude bojovat do posledního kola,“ uzavírá trenér Ladislav Materna, jehož celek v neděli hostí třetí Litovel.

Branky: M. Hajčman 10, Pav. Najman 8, Strejček 5, V. Klíma 2, Smrčka 1, Petr Najman 1, K. Hajčman 1, Novotný 1. Vyloučení: 3:4. Poločas: 14:16.

II. LIGA

V. MEZIŘÍČÍ – TELNICE 27:24

Úvod utkání se lépe vydařil hostům, kteří měli sice méně ze hry, ale dokázali trestat zbytečné chyby Velkého Meziříčí. Telnice si tak vypracovala tříbrankový náskok 3:6. Domácí zlepšenou obranou a dobrým přechodem do útoku srovnali na 7:7 a následně šli do vedení 11:8. Do šaten však šli borci z města pod dálničním mostem pouze s nejtěsnějším možným náskokem, jelikož se do jejich hry vměstnalo i několik nepřesností.

Telnici se vydařil i začátek druhé půle. „Hosté lehce procházeli přes naši nedůslednou obranu a naše útočné akce končily v rukou soupeře,“ kroutil hlavou kouč Vaverka. Tento špatný herní projev znamenal šestibrankový náskok Telnice a ve 41. minutě to za stavu 17:23 vypadalo s Vaverkovým mužstvem bledě.

Tento fakt podtrhla vyloučení Chlubny s Večeřou a na vítězství domácích by si tak vsadil jen málokdo. Kouč Vaverka ale své svěřence nezatratil a po důrazné promluvě v oddechovém čase se na hřiště vrátilo jiné družstvo. Meziříčští zlepšili obranu, za kterou se fantastickým výkonem prezentoval gólman David Stoklasa. Ten doslova zavřel branku a od 14. minuty druhé půle nedostal jediný gól. Domácí tak přes těžkopádný útok dokázali zvrátit vývoj v utkání a zvítězili 27:24.

Branky: L. Konečný 6, P. Živčic 5, M. Kříbala 3, Matušík 3, T. Chlubna 3/1, J. Kaštan 2, P. Strašák 2/1, V. Večeřa 2, Petr Kříbala 1. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/1. Vyloučení: 6:3. ČK: 2:0. Diváci: 124. Poločas: 15:14.

JM LIGA

V. MEZIŘÍČÍ B – TŘEŠŤ 31:22

Branky: Bezděk 10, Petr Kříbala 9, P. Strašák 3, Babáček 2, M. Kříbala 2, Kubiš 2, Pospíšil 2, V. Novotný 1. Vyloučení: 2:2. Poločas: 12:10.

II. LIGA ŽEN

V. MEZIŘÍČÍ – VESELÍ N. M. B 35:31

Oba týmy z popředí tabulky od prvních minut vyznávaly více útočné snahy než defenzívní hry. První čtvrthodina se hrála ve vysokém tempu a měla vyrovnaný průběh (5:5). V dalších momentech měla navrch domácí důrazná obrana a rychlý přechod na soupeřovu polovinu. Velké Meziříčí postupně navyšovalo svůj náskok až na 34:21. Rezerva extraligového Veselí se ale k překvapení všech nepoložila a i díky nepřebernému množství meziříčských individuálních chyb upravila výsledek na konečných 35:31

Branky: J. Plachetská 8, Salašová 8, Hrůzová 7, Hammerová 4, Dvořáková 3, Mejzlíková 2, Z. Plachetská 2, Fischerová 1. Diváci: 165. Poločas: 20:11.
Pozn.: Tabulky soutěží najdete ve výsledkovém servisu na straně 23.