Zima dává pomalu vale už i na Vysočině a s příchodem jara se začne zvyšovat intenzita burácení motorů. Kalendář na Vysočině bude i letos bohatý, přesto je znát poněkud ústup ze slávy.

Dvě velmi divácky vděčné akce si vyhradily termín na začátku května. Start republikového šampionátu v motokrosu opět zajistí pacovský Propad, letos však o něco později než bývalo v posledních letech zvykem.

Otázkou je, jak se promotéři celého seriálu popasují se ztrátou klíčových partnerů z předchozích let, Pap Oil a Profi Auto CZ. Ti se rozhodli ukončit spolupráci na základě přemrštěných finančních požadavků některých jezdců.

Pacovský motokros tentokrát bude kolidovat s náměšťskou stálicí Zámecký vrch. Tentokrát však vypadne z názvu mezinárodní, populární závody vrchu budou tedy jen republikovým mistrovstvím.

Začátek června bude patřit autokrosu, republiková špička okořeněná o některé zahraniční jezdce se sejde v humpoleckém areálu Pod Vilémovským lomem. „Myslíme si, že je to dobrý termín. Hezké počasí by mohlo nalákat hodně diváků,“ tvrdí pořadatelé. Humpolec bude program tradičně končit a to říjnovým závodem Bernard Cup – Setkání mistrů.

Vysočina bude bez Rallye Vysočina

Místo v programu měla vždy rallye. Tentokrát se však pojede na Vysočině pouze jeden závod, Horácká rallye. Ta opět hýbala s termínem, tentokrát si zabukovala září. Potřetí v řadě se však pojede jako sprintrallye.

V ní figuruje i Rallye Vysočina, kterou organizují sice třebíčští pořadatelé, ale podruhé v řadě se pojede mimo Vysočinu. Centrum bude v Kumžaku na Jindřichohradecku.

Tím tak Jihlavsko nebude mít žádnou velku akci, protože už před lety skončily v populárním rančířovském tankodromu atraktivní souboje v trucktrialu.

Podobně na tom bude i Havlíčkobrodsko, kde se uskuteční pouze menší závody v rallye.