„Zlato je zlato, ale sbronzem jsme spokojení,“ tvrdil po závoděVítek.

„Kluci medaili moc chtěli a zasloužili si ji,“ radoval se vcíli trenér Vlastimil Vávra a dodává: „Jsem spokojený oto víc, protože Michal zvažoval, že kvůli štafetě nebude startovat ve stíhačce. Nakonec jel všechny závody a dneska byl fantastický“.

Po interní domluvě štafetu rozbíhal právě Šlesingr a předvedl naprosto nejlepší individuální výkon dne. Na střelnici střílel bezchybně a rychle a skvěle si počínal ina trati. „Dohodli jsme se, že půjdu dopředu, abych měl podmínky takové, vnichž bych se netrápil. Trať určitě nebyla tak těžká, jako vpředchozích závodech. Sníh byl rychlejší,“ pochvaloval si Šlesingr.

Holubcovi předával snáskokem necelých 26sekund na ruskou a německou štafetu. Zkušený český závodník vedení udržel, ale Rus Konovalov zjeho náskoku ukrojil 18sekund.

Chléb se lámal na třetím úseku, Ondřej Moravec nezvládl položku vleže, když jednou musel jít trestný okruh a propadl se až na čtvrté místo, když ho těsně před předávkou předstihl iNěmec Toni Lang. „Na ten ležák se nedá nic říct, to byla prostě hrůza,“ těžko ze sebe soukal Moravec.

„Ondra to měl těžké, na střelnici přijeli ve třech. On si na střelbu vleže navíc moc nevěří. Oto těžší to je před domácím publikem, kde se chce vytáhnout,“ zastal se svého kolegy finišmanVítek.

SNěmcem Christophem Kniem si na trati pohrál a vrátil české kvarteto na stupně vítězů. „Přestřílel jsem Němce a potom jsem jel už vpodstatě sám,“ říká sbohorovným klidem.

Jediný zádrhel přišel při střelbě vestoje, když spotřeboval všechny tři rezervní náboje. „Na stojce jsem malinko zaváhal na první ráně a potom jsem dvakrát nedostřelil. Řekl jsem si, že na trestný okruh se mi nechce. No tak když se mi nechtělo, tam jsem tam nešel,“ potvrdil pověst flegmatika.

VÝSLEDKY:

1. Rusko (Balandin, Konovalov, Maximov, Gusev) 1:29:19,4 (0 trestných okruhů + 10 chyb)
2. Norsko (Navik, Berger, Eckhoff, Ronning) -7,1 (2+13)
3. Česká republika (Šlesingr, Holubec, Moravec, Vítek) -48,4 (1+8)
4. Německo (Böhm, Wick, Lang, Knie) -1:23,5 (1+11)
5. Lotyšsko (Piksons, Berzins, Dumbris, Bricis) -1:43,1 (0+4)
6. Ukrajina (Berežnov, Pryma, Bilaněnko, Deryzemlja) -2:51,6 (1+13).