Na silnicích žďárského regionu nebyly výraznější problémy. Za hranicemi okresu na dálnici D1 se stala nehoda na 190. kilometru ve směru na Brno. Srazila se zde dvě osobní auta. Provoz je však plynulý, neprůjezdný zůstal v místě nehody jen odstavný pruh.

Na Jihlavsku se ráno na zledovatělé silnici převrátil autobus u obce Žďírec. "V pravotočivé zatáčce dostal autobus smyk, vyjel vlevo a převrátil se. Škoda přesáhla 100 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Jaroslava Slavíková. Zraněn nebyl nikdo, zkouška na alkohol byla negativní.

Závažnou nehodu hlásili také sousedé z Havlíčkobrodska. Nehoda nákladního auta se stala na průtahu obcí Skála, doprava musela být odkloněna po objízdné trase. Vozidlo skončilo v potoce, ke slovu se tedy dostala vyprošťovcí firma. "Auto je již na kolech, ale stále probíhá vyprošťování. V Humpolci a Havlíčkově Brodě jsou hlídky a odklání provoz," informovali policisté po půl osmé ráno. Další nákladní automobil havaroval také u obce Věž.

Třebíčsko má na kontě rovněž hlášenou dopravní nehodu. Karambol dvou osobních aut se stal na křižovatce mezi obcemi Výčapy a Petrůvky. Na místě zasahovali třebíčští policisté, hasiči z Jaroměřic nad Rokytnou a Zdravotnická záchranná služba, která musela ošetřit jednu zraněnou osobu.