Okamžitě se připojila i další členka týmu strážníků, která o situaci vyrozuměla zdravotní záchrannou službu. Zdravotníci se na místo vydali společně s policisty z Bystřice nad Pernštejnem.

„Kolegyně celou dobu s mužem komunikovala, aby neupadl do bezvědomí. Po dvanácti minutách tam dorazila zdravotní záchranná služba, která si raněného převzala,“ přibližuje bleskovou akci Martin Kunc.

Zubaři - ilustrační foto.
Žďárská radnice chce navýšit počet zubařů. Láká je na dotace a bezúročné půjčky

S případy, které si vyžadují jejich pomoc, se strážníci setkávají poměrně často. „V odpoledních hodinách nás kontaktovala jedna obyvatelka, jednalo se o dámu na vozíku. Uvízla na pískové cestě na místním hřbitově. Nikdo tam nebyl a tak se nemohla dovolat pomoci,“ přidává další historku ze života žďárských strážníků Martin Kunc.

Paní na vozíčku, který uvízl na pískové cestě, s sebou naštěstí měla mobilní telefon. Zavolala tedy na linku sto padesát šest. „Naše hlídka okamžitě vyrazila na místo, dámu na vozíku vysvobodila a vyvezla ji před hřbitov,“ pokračuje Martin Kunc.

„Pomáháme obyvatelům města při nejrůznějších situacích, které život přináší. Vždy je naším cílem řešení problémů s dobrým koncem,“ dodává.