U obce Ostrov nad Oslavou se stala v pondělí podvečer nehoda nákladního vozidla, silnice je neprůjezdná kvůli spadlému stromu na projíždějící automobil dobrovolných hasičů. "Naštěstí se nikomu nic nestalo," řekla mluvčí vysočinské policie Dana Čírtková. Silnice z Ostrova do Bohdalce byla uzavřena.

"Ve spolupráci s hasiči pracujeme na odstranění popadaných stromů. Řidiči by vůbec neměli vjíždět na silnice bez zimní údržby," řekla Hanáková. Na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku je podle ní náledí jen místy.

Podle mluvčího společnosti E-ON Vladimíra Váchy bylo dopoledne ohlášeno na Třebíčsku sedm závad na elektrickém vedení. "Krátkodobé výpadky proudu postihly během dopoledne kolem 700 odběrných míst," řekl Vácha.

Policisté podle mluvčí Dany Čírtkové dnes řešili na Vysočině desítky dopravních nehod, mnoho dalších ani řidiči nehlásili. "V jednom případě došlo k lehkému zranění řidičky osobního auta po nehodě na Žďársku, ostatní nehody skončily bez zranění," uvedla mluvčí.

Záchranáři dnes podle ředitelky Vladislavy Filové zasahovali u úrazů, které si zřejmě kvůli náledí způsobili chodci. "Lidé utrpěli převážně naraženiny a zlomeniny," řekla Filová.

Nejvíc problémů bylo s náledím dopoledne na Třebíčsku. Na chirurgickém oddělení třebíčské nemocnice ošetřili do 14:00 dvě desítky úrazů. Více než deset lidí bylo hospitalizováno s poraněním ruky, nohy nebo páteře, u většiny z nich bylo nutné akutní operační řešení," řekl ČTK mluvčí nemocnice Petr Palovčík.

Hasiči dnes už vyjeli k více než 150 případům popadaných stromů, nejvíc jich bylo na Třebíčsku. Některé komunikace zůstaly do příjezdu hasičů částečně nebo zcela neprůjezdné. Zásahy se nevyhnuly ani dálnici D1, "Spadlé stromy odpoledne odstraňovali hasiči na 120. a 153. kilometru D1 ve směru na Brno," uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová.

S tvorbou ledovky by měli řidiči na Vysočině počítat nadále. Meteorologové rozšířili výstrahu kvůli tvorbě ledovky a námrazy téměř na celé území republiky. Mrznoucí déšť je nejsilnější na celé Moravě, kde je situace vážná. Kromě Vysočiny a Moravy očekávají ledovku také v krajích Královéhradeckém, Pardubickém, Středočeském a Plzeňském i v Praze. Kromě silnic a chodníků namrzají stromy a elektrická vedení.