Informaci jako první přinesl regionální server NovinyVM. Podle očitého svědka, kterého server cituje, se strojvedoucí snažil ve stanici Martinice opravit závadu na údajně nepojízdném stroji. Jenže lokálka se z ničeho nic sama rozjela a samovolně pokračovala v jízdě do Velkého Meziříčí, kde se naštěstí sama zastavila.

U Heřmaniček najelo osobní auto do boku rychlíkové lokomotivy.
U Heřmaniček najelo osobní auto do boku rychlíku. Provoz na trati byl zastaven

„Vlak se rozjel a strojvůdce zůstal venku. Když cestující zjistili, že jedou v nezřízeném vlaku, zkoušeli zatáhnout za ruční brzdu. Ta ale nefungovala. Ve voze vypukla panika. Cestující volali rodinám, (kam se hrabe 11. září). Po šesti kilometrech a překonání třech vysokých mostů a jednoho tunelu dojel vlak do Velkého Meziříčí a byl zastaven. Moc nescházelo a ČD ze mě udělali sirotka,“ citovaly NovinyVM nejmenovaného svědka, který se se zážitkem svěřil na sociální síti.

Mimořádnou událost pak potvrdil i mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. „Došlo k nezajištěné jízdě vlaku bez strojvedoucího s tím, že při této události nebyl nikdo zraněn a nevznikla žádná hmotná škoda. Provoz na trati byl omezen po dobu tří hodin,“ uvedl Drápal s tím, že příčiny události i nadále zjišťují.

Pravděpodobně ale půjde o selhání lidského faktoru. Strojvedoucí, který vlak (ne)řídil byl přeřazen na méně zodpovědnou práci v depu.

Ilustrační foto
Projíždějící lokomotiva usmrtila na Mělnicku starší ženu