„V lesích nad Peckovou skalou spadlo při průtrži mračen obrovské množství vody. Ta se pak valila částečně cestou kolem skály, a částečně korytem potoka do Vojnova Městce. Silný proud s sebou bral bahno, kamení, větve i kmeny stromů," popsal bouřku, která do obce dorazila krátce po osmnácté hodině, starosta a zároveň náměstek vojnoměsteckých hasičů Karel Malivánek.

Obrovská masa naplavenin se zasekla pod mostkem. „U Šmídů se ucpal potok a voda se vším, co nesla, se vylila do ulic. Také mně to vytopilo sklep, voda s bahnem dosahovala více než půl metru," řekl Karel Malivánek. Podobně dopadl ještě jeden sklep v obci. Vodu a vrstvy bahna měli lidi kolem potoka ve dvorech i zahradách. Zasaženy byly dvě ulice na horním konci.

Nejhorší spoušť uklidili hasiči v pátek večer. „Odstraňovali jsme bahno, větve a kmeny a nahrubo umývali bláto z cest. Pokračovali jsme v sobotu od rána do pozdního odpoledne. Opět jsme odklízeli bahno, kameny a znovu umyli cesty," uvedl Malivánek s tím, že hasiči naplnili tři vleky bahnem.

Starosta vyslovil poděkování všem lidem, kteří přišli hasičům pomoci. „Ale víc jich chodilo se dívat a fotografovat," mrzí Karla Malivánka. Ten zároveň apeluje na obyvatele, aby v případě, že potřebují pomoc hasičů, využívali tísňové linky 150 nebo 112.

„Jen tak se dovolají bezodkladné a operativně koordinované pomoci. Pokud jsem jako hasič u zásahu, nemohu v jedné ruce držet mobil a v druhé lopatu. Na obci také mimo pracovní dobu nikoho nezastihnete," apeluje starosta Malivánek.