„Kolem druhé hodiny odpoledne ve vysoké rychlosti narazil závodník do stromu. Po hodině pokusů o jeho oživení na místě zraněním podlehl,“ popsal situaci pořadatel závodu Marek Rybníček.

Byl to jeden z tradičních závodů, kterých zkušený jezdec Miroslav Fajkus absolvoval nespočet. Nervozitu na startu přerušilo jen mávnutí praporkem. Že to bude závod, který již nedokončí, netušil.

Přivolaná záchranná služba se hodinu snažila závodníka zachránit. Zranění však byla natolik vážná, že jim i přes všechno úsilí zdravotníků řidič podlehl.
„Nedělní závod byl kvůli této tragické události zrušen. Jsem z toho zdrcen,“ sdělil ředitel závodu Ivan Rybníček.

„Policie místo nafotila a evidovala. Všechny ostatní věci byly v kompetenci pořadatelů,“ vysvětlil policista.
Na letošní ročník se pořadatelé opravdu připravovali. „Pro bezpečnost děláme maximum. Vždy se ale najde místo, kde se může něco stát,“ řekl Ivan Rybníček. O to smutnější je fakt, že nehoda se stala sto metrů před cílem.

Před závodem dělali pořadatelé na trati několik oprav. „Kolaudace trati proběhla na počátku dubna. Zjistili jsme několik výtluků, které jsme odfrézovali a opravili. V zatáčce U statku jsme museli od správy komunikací nechat namontovat svodidla, protože tam byly vybudovány zpevněné parkovací plochy ohraničené obrubníky,“ sdělil již dříve ředitel závodu Ivan Rybníček.