Tělo bez známek života našli v neděli 2. ledna. „Jedná se o ženu. Podle prvotního šetření jsme nezjistili na její smrti cizí zavinění, přesto ale byla nařízena pitva,“ uvedla už dříve policejní mluvčí Stanislava Rázlová. Výsledky pitvy zatím kriminalisté nekomentovali.

Sedmasedmdesátiletá žena zmizela za dosud nevyjasněných okolností loni v pondělí 23. srpna. Podle policie byla naposledy spatřena v okolí Borovinského rybníka, kam chodívala na procházky.

Pohřešovaná Marie Spilková.
Pátrání po pohřešované z Třebíče: spletli si ji se ženou v bílé bundě u Jinošova

Fotografie pohřešované důchodkyně se objevily ve všech médiích i na sociálních sítích. Příbuzní na facebooku založili skupinu – Hledání paní Spilkové. Lidé na této platformě sdíleli různé informace, ale především se obraceli na rodinu s podporou. „Upřímně doufám, že se již brzy dozvíme, co se s babičkou stalo. Kdo to nezažil, nikdy nepochopí, jaká to je bolest a beznaděj. Sama pořád nevím, jak to mám pobrat, jelikož babička byla můj nejbližší člověk,“ napsala v posledním příspěvku vnučka pohřešované.

Správce na žádost rodiny skupinu pozastavil 6. prosince. „Chtěla bych vám všem poděkovat za přízeň, ale je na čase se rozloučit a smazat tuto skupinu, byť je případ babičky stále neuzavřený. Pocházím z Třebíče, ale nebydlím zde již dlouho, tudíž se ke mně drby ani různé věci nedostanou. Dostávají se ke mně však velmi nemilé informace,“ napsala v úvodu vnučka.

Pátrání dobrovolníků

Vypátrat ztracenou ženu se snažilo i mnoho dobrovolníků. Ti se například v podvečer posledního prázdninového dne zapojili do pátrací akce mezi Starčí a Kracovicemi. Hledání ale úspěšné nebylo. Nepomohlo ani vylepování plakátů s fotografií ženy a základními informacemi o ní. Na výzvu rodiny obeslalo i město Třebíč starosty okolních obcí s prosbou o vylepení letáku. Objevily se tak třeba i v Jaroměřicích nad Rokytnou, nebo v Myslibořicích.

Dobrovolníci pátrají a vylepují letáky: hledání ženy z Třebíče spojuje lidi

Okolnosti zmizení Marie Spilkové z opatrnosti sledovali i kriminalisté se specializací na nejzávažnější zločiny. „Byli jsme s kolegy z Třebíče v kontaktu,“ konstatoval pouze šéf krajského oddělení vražd Pavel Kubiš.

Profil Marie Spilkové je v databázi pohřešovaných lidí na stránkách policie zatím stále aktivní. Výsledky kriminalistické expertízy by měly být známé zhruba do čtrnácti dnů.