„Policisté integrovaného operačního střediska přijali v sobotu 21. dubna časně ráno kolem půl jedné oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na silnici I/37 na Žďársku. Devětatřicetiletý řidič s nákladní soupravou tvořenou tahačem s návěsem projížděl po silnici I/ 37 ve směru od obce Vatín směrem k obci Sazomín. Při jízdě na přímém úseku komunikace v klesání nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled a narazil přední částí vozidla do stojícího osobního vozidla Škoda Rapid,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidič osobního vozu zastavil před přenosnou tříbarevnou soustavou s plnými signály na signál „stůj“ v úseku, kde je snížená rychlost přenosnou svislou dopravní značkou na 50 kilometrů v hodině. „Vozidlo Škoda Rapid bylo odraženo vpravo mimo vozovku, kde narazilo přední částí vozidla do kovových svodidel. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění spolujedoucího z osobního vozidla, který musel být z místa dopravní nehody letecky transportován do nemocnice v Brně,“ uvedla Čírtková.

Telekomunikační věž byla v Horním lese vybudována v roce 2001, o rok později se z osmatřicetimetrové výšky mohli lidé rozhlédnout po krajině. Otevřena je každoročně v období od 15. dubna do 15. října.
Turisté zdolávali 201 schodů rozhledny Horní les

Dále došlo k lehkému zranění řidiče a spolujedoucí z osobního vozidla Škoda Rapid. Oba byli z místa dopravní nehody převezeni vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Novém Městě na Moravě k vyšetření. Ke zranění jiných osob nedošlo.

„U obou řidičů provedli policisté dechové zkoušky s negativními výsledky. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 400 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou,“ doplnila Dana Čírtková.