Městští policisté ve spolupráci s místní charitativní organizací například zásobovali bezdomovce bezpečnostními balíčky. „Každý z našich dvaceti bezdomovců dostal čtyři takovéto balíčky,“ řekl Kunc.

I v této době se museli strážníci potýkat s lidmi, kteří se v alkoholovém opojení dopouštěli nejrůznějších nepravostí. „Řešili jsme třeba případ muže ležícího na střeše na traťovém okrsku. Hlídka na střechu vylezla a našla tam pod dekou spícího bezdomovce. Probudila ho, ale nebyl ve stavu, kdy by sám slezl po žebříku dolů. Sundali ho až hasiči s plošinou,“ popsal jeden z případů Kunc.

K dalšímu se podle něj dostali náhodou, když společně se státní policií zasahovali při jedné větší potyčce. „Byli jsme upozorněni, že kousek dál za keřem leží nějaký mladík a nehýbe se. Okamžitě jsme se tam vydali. U mladíka bylo při dechové zkoušce prokázáno 3,45 promile alkoholu. Ihned byl převezen do nemocnice, kde jej lékaři uvedli do provozuschopného stavu,“ pokračoval velitel žďárských strážníků.

Jak dodal, šlo o teenagera, kterému ještě nebylo osmnáct. „Celá věc tak skončí u místní komise sociálního odboru, která to bude řešit s rodiči,“ dodal.

Také někteří řidiči si s alkoholem před jízdou hlavu nelámali. Jednoho z nich zastavili strážníci v Nádražní ulici. „Při dechové zkoušce jsme u něj zjistili 1,99 promile alkoholu,“ doplnil Kunc.

V době nouzového stavu se v jednu chvíli proměnila plocha před žďárskou radnicí v závodní dráhu. „Místní občan nás upozornil, že pod budovou městského úřadu jezdí někdo jako šílenec. Poškodil částečně smykováním i povrch silnice. Vyřešili jsme to na místě dvouticícovou pokutou,“ uzavřel Kunc.