Hlavním problémem jsou podle silničářů stále spadlé stromy, které blokují silnice hlavně na Třebíčsku, Jihlavsku a Žďársku, náledí se v kraji vyskytuje jen lokálně. "Silnice od sjezdu z dálnice D1 v úseku Smrčná - Větrný Jeníkov, která byla uzavřena od pondělního večera, byla odpoledne zprůjezdněna," řekla Milena Hanáková z dispečinku krajských silničářů. Otevřený už je také úsek mezi Ostrovem nad Oslavou a Bohdalcem.

Kvůli spadlým drátům elektrického vedení zůstává neprůjezdná silnice z Bítovánek na Římov. Spadlé stromy uzavřely silnice z Opatova do Heraltic, z Mohelna do Kramolína a z Bítovánek do Cidliny. Nově je dočasně neprůjezdný úsek silnice mezi Křovím a Vlkovem, Komárovicemi a Budkovem a Dědicemi a Budkovem.

Pokračující pády stromů na elektrické vedení způsobily výpadky v dodávkách proudu hlavně na Třebíčsku, Jihlavsku a Žďársku. "Energetikům se společně s hasiči podařilo dnes řadu potíží odstranit, ale stále zůstávají dvě desítky poruch na linkách vysokého napětí. Bez dodávek proudu je několik tisíc domácností. Některé zřejmě zůstanou bez elektřiny až do čtvrtka," řekl kolem 16:00 mluvčí firmy E.ON Vladimír Vácha.

Na dvou stovkách míst v kraji byla dnes do 16:00 nutná pomoc hasičů, nejvíc na Třebíčsku a Žďársku. Na Třebíčsku zasahovali hasiči u popadaných stromů například u Mohelna, Slavětic, Jemnice, Rouchovan nebo Dešova. Na Žďársku odstraňovali stromy a nebezpečné větve u Jívoví, Radňovic nebo Nového Města na Moravě. Situace v kraji se podle mluvčí Petry Musilové začíná pomalu stabilizovat.