Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina v informačních systémech založili přesně 32 951 akcí, které si vyžádaly vyslání policejních hlídek. „V průměru na jeden měsíc tak připadalo celkem 2 746 založených akcí. V průměru na jeden den se pak jednalo o devadesát akcí,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nehody mohou zablokovat provoz na dálnici i na několik hodin.
Kalamita na dálnici D1? Přikrývky a teplé nápoje přivezou dobrovolní hasiči

Nejčastěji museli policisté vyjíždět v srpnu. „Průměrný počet akcí za operační den, tedy na čtyřiadvacet hodin, vyšplhal bezmála k hranici sto založených akcí, konkrétně číslu devětadevadesát,“ doplnila mluvčí.

Vůbec nejzatíženějším dnem byl ale 23. prosinec. Za čtyřiadvacet hodin museli 331 událostí. „Většina telefonátů na linku tísňového volání 158 se týkala dopravní situace z důvodu nesjízdnosti pozemních komunikací na kraji Vysočina, včetně dálničního tělesa D1,“ vysvětlila Čírtková.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Průměrný dojezdový čas první hlídky na místo události byl loni něco málo přes šest minut. Nejkratšího průměr dojezdového času na místo události dosáhli policisté v měsíci říjnu, a to pět minut a jednapadesát sekund.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Přípravy na MS v biatlonu v Novém Městě: Vrásky nám dělá počasí, říká Hamza

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek