Tragický průběh nehody potvrdil i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Janáček. „Dopravní nehoda ze sobotního rána měla fatální následky. Dva lidé vážným zraněním podlehli na místě,“ konstatoval Janáček a dodal, že dva lidé se zranili lehce. Záchranka je odvezla do nemocnice v Jihlavě.

Podle mluvčí Kroutilové se jednalo o dodávku s přívěsem, na kterém bylo převážené osobní auto.

Dopravní nehoda se stala u Meziříčka na Žďársku. Na místo vyjeli policisté, hasiči i záchranáři. Řidiči museli počítat s tím, že po dobu vyšetřování nehody byl provoz na dálnici ve směru na Brno zastavený a policisté odkláněli dopravu na 119. kilometru. Jak informovala policejní mluvčí Kroutilová, provoz jedním pruhem byl obnovený kolem půl jedenácté dopoledne.

V Chotěboři byla nalezena mrtvá mladá žena.
Totožnost mrtvé ženy z Chotěboře je známá. Kriminalisté stále nevylučují vraždu

Nehodě předcházelo zastavení dodávky. „V pravém jízdním pruhu ze zatím přesně nezjištěných důvodů zastavila modrá dodávka s přívěsem, na kterém bylo naloženo osobní auto světle šedé barvy. Posádku dodávky tvořili cizinci a dva po nárazu nákladního vozidla zemřeli," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková

Policisté by pro objasnění okolností tragické události potřebovali zjistit, co jí předcházelo a proč dodávka zůstala stát. „Proto se obracíme na řidiče, kteří v sobotu ráno po šesté hodině ranní projížděli po dálnici D1 ve směru na Brno. Pokud si všimli průjezdu nebo jiné situace, která souvisí s dodávkou a mají ve svých vozidlech palubní kamery, žádáme je, aby se obrátili na linku 158 nebo přímo na stálou službu Dálničního oddělení Velký Beranov. Volat mohou na číslo 974 262 751," uzavřela Čírtková.